Evlat özleminden baygınlık geçirdi!

Evlatlarının terör örgütü PKK tarafından HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını söyleyen ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti 473'ncü gününe girdi. Röportaj verdiği sırada oğluna çağrıda bulunan anne ise baygınlık geçirdi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 3 Eylül 2019'dan beri oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 473'ncü gününde de devam ediyor.

Oğlu Ramazan için oturma eylemine katılan anne Mevlüde Üçdağ, her gün eyleme katıldığını söyledi. Üçdağ, ''Evladımdan 6 yıldır haber alamıyorum ve sesini duyamıyorum. Benim oğlum hafızlık okumaya giderken yolda onu çevirdiler, Lice’ye götürdüler. Ne hakları vardı, evladımı alıp götürdüler. 6 yıldır oğluma hasretim. Evladımı benden koparıp götürdüler. 1 yıldan fazladır bu kapıdayım. Oğlumu almadan bu kapıdan gitmeyeceğim. Bana taş değil Kaleşnikof'u da doğrultsalar ben asla evladımdan ve Ramazan’ımdan vazgeçmiyorum. HDP artık kapatılsın. Kandil'in yolu kapatılarak terör örgütü PKK yeryüzünden silinsin. Ben evladımı istiyorum'' dedi.

Evlat özleminden baygınlık geçirdi!

Röportaj sırasında oğluna seslenen anne Mevlüde Üçdağ, fenalık geçirdi. Sağlık görevlileri Üçdağ’a müdahalede bulunarak sakinleştirdi.

Evlat özleminden baygınlık geçirdi! - Resim : 2

Evlat özleminden baygınlık geçirdi! ile ilgili etiketler HDP PKK evlat nöbeti Diyarbakır Anne

Sitene Ekle