Evinin bahçesinde tanışıp 'merhaba' dedi, hayatı kabusa döndü: "Ben öldükten sonra ceza vermeyin"

Adana'da evinin bahçesinde tanışıp 'merhaba' dediği adamın tacizine uğrayan kadın hayatının kabusunu yaşadı. Arkadaş olduğu adamın evlenme teklifini kabul etmeyen Fide Uyarlar günlerce alıkonup işkence gördüğünü ve tacize uğradığını anlattı. Yaşadığı korkunç olayı mahkemeye taşıyan talihsiz kadın, "Ben ölmeden bu cezayı alsın. Çünkü bu kişi cezaevinden çıkarsa beni öldürecek. 'Benim kaybedecek bir şeyim kalmadı seni öldüreceğim’ diyor. Benim sadece suçum onu istemiyorum demek" şeklinde konuştu.

İstanbul’da genel koordinatör olarak görev yaparken babası rahatsızlanınca bir süre önce Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) evinin bahçesinde köpeklerini gezdirirken iddiaya göre Gökhan K. (45) ile tanışıp arkadaş oldu. Uyarlar'ın komşusu Gökhan K. arkadaşlığı ilerletip bir ay sonrada evlenme teklifinde bulundu. Ancak genç kadın bu teklifi kabul etmeyince sürekli rahatsız edip evine girip onu alıkoyup, darp edip işkence yaptı. Genç kadın asansörde bile tacizine, işkencesine maruz kaldı. Zanlı Gökhan K., Uyarlar'ın yan tarafındaki dairenin sahibi ile görüşüp onun yerine taşınmak için mücadele etti. Son olarak da zanlı; Uyarlar'ın evine balkondan girmiş ve kadını yine alıkoymuş, genç kadının şikayeti üzerine gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilen zanlı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından, “Konut dokunulmazlığının ihlali, alıkoyma, taciz, tehdit ve darptan” tutuklanmıştı. Zanlının ifadesinde genç kadınla sevgili olduğunu, evine zorla girmediğini, kavga ettiklerini öne sürmüştü.

Evinin bahçesinde tanışıp 'merhaba' dedi, hayatı kabusa döndü: "Ben öldükten sonra ceza vermeyin"

6 Ekim günü taciz, alıkoyma ve darp etmekten ilk duruşma yapılacak. Uyarlar duruşma öncesi 4 aydır uyuyamadığını belirterek, “Üstünden 4 ay geçti. Ben 4 aydır psikolojik tedavi görüyorum. Hiçbir şekilde uyuyamıyorum. Çünkü uyuduğum zaman olayı tekrar yaşıyorum. Evin içinde o geziyormuş gibi, beni dövüyormuş gibi oluyor. Ben bütün bunları tekrar yaşıyorum” diye konuştu.

Uyurlar, tacize uğrayan, darp edilen bütün kadınlar için bu sanığın en ağır ceza almasını istediğini belirterek şöyle devam etti:

Evinin bahçesinde tanışıp 'merhaba' dedi, hayatı kabusa döndü: "Ben öldükten sonra ceza vermeyin" - Resim : 2

“Ben ölmeden en ağır cezayı almasını istiyorum. Ben öldükten sonra, hakkımı savunmayın. Ben ölmeden bu cezayı alsın. Çünkü bu sanık cezaevinden çıkarsa beni öldürecek. Çünkü ‘benim kaybedecek bir şeyim kalmadı seni öldüreceğim’ diyor. Benim sadece suçum onu istemiyorum demek. Yakınları beni alıp şikayetimden vazgeçmemi istiyorlar. Ama ben sonuna kadar şikayetçiyim. En ağır cezayı alsın.”

Evinin bahçesinde tanışıp 'merhaba' dedi, hayatı kabusa döndü: "Ben öldükten sonra ceza vermeyin" ile ilgili etiketler Adana Taciz mahkeme asansör fide uyarlar
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.