Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım!

Bayrampaşa'da fahiş kira zammını kabul etmeyen Suriyeli kiracısının evinin kapısına baltayla saldıran 92 yaşındaki ev sahibi ve oğlu gözaltına alındı. Suriyeli kiracı Esma S. ise o dehşet anları anlattı. Saldırı esnasında evde olan Esma S., "Çok korktuk. Sanki Suriye'de, savaştayım sandım. Komşular gelmese bizi öldürebilirdi" dedi.

Sosyal medyada infial yaratan olay Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Burç Sokak'ta bulunan 3 katlı binada meydana geldi.

İddiaya göre; 2 yıldır kiracıları olduğu Suriye uyruklu aileyi, evinden çıkarmak isteyen 92 yaşındaki ev sahibi Naim A., bin 200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı.

 

BALTAYLA KAPIYI PARÇALADI

Ev sahibinin baltayla daire kapısının kırdığı anlar, bina sakinleri tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Sosyal medyafa hızla yayılan ve büyük tepki çeken görüntülerde, Naim A., elindeki baltayla defalarca vurduğu kapıyı parçalıyor.

 Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım!

EV SAHİBİ BABA VE OĞUL GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelerek incelemede bulunan ekipler, ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A. (65)'yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan baba ve oğul polis merkezindeki işlemlerinin ardından "Konut Dokunulmazlığının İhlali" ve "Mala Zarar Verme" suçundan adli makamlara sevk edildi.
Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım! - Resim : 2

"SANKİ SURİYE'DE SAVAŞTAYIM SANDIM"

Kiracı oldukları evde annesi, eniştesi ve 4 kız kardeşi ile yaşayan Esma Ş., yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Esma Ş, "Savaş nedeniyle ailemle birlikte Suriye'den geldik. Babam 3 yıl önce vefat etti. Ben ve 4 kardeşim okuyoruz. Kira zammını kabul etmediğimiz için baltayla gelmiş. İçeriye girip kapıları kırdı. Çok korktuk, polisi aradık. Titreyeme başladık. Sanki Suriye'de, savaştayım sandım.

Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım! - Resim : 3

"KOMŞULAR İNMESEYDİ BİZİ ÖLDÜREBİLİRDİ"

10 aydır evden çıkmamızı istiyor. Ona ev bulamadığımızı söyledim. Aslında buluyoruz ama Suriyelilere ev vermiyorlar. Durumu anlattım ama anlamıyor. Bizi çıkartmak istiyor. Bu yüzden kirayı yükseltti. Her zaman kapımıza gelip rahatsız ediyor. Dün akşam, su saatini sökmüş. bin 200 lira ödüyoruz, şimdi 3 bin lira istiyor. Sadece eniştem çalışıyor. Bu kirayı kim ödeyecek? Ben ve kardeşlerim okuyoruz. Evin içine girdi. Odaların kapılarını kırdı. Komşular aşağıya inmeseydi, bizi öldürebilirdi. İnşallah en yakın zamanda ev bulacağız. Bize yardım etsinler.'' dedi.

Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım! - Resim : 4

Ev sahipleri tarafından baltayla kapıları kırılan kiracılar dehşet anlarını anlattı!Suriye'de savaştayım sandım! ile ilgili etiketler Bayrampaşa kiracı Suriyeli balta
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...