Eski sözlüsünün evini bastı, tecavüz etti, başından aşağı kızgın yağ döktü!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde R.E. evini bastığı eski sözlüsü G.Ç.’yi dövüp, cinsel saldırıda bulundu. kadının yüzüne ve vücuduna kızgın yağ döken cani öldüğünü zannedip hastaneye götürdü. G.Ç. hastanede tedavi altına alındı, R.E. gözaltına alındı.

Dün akşam saatlerinde, Hatay'ın İskenderun ilçesinde, G.Ç. (37) evdeki misafirlerini gönderdikten sonra kapı çaldı. Kapıyı açan G.Ç., eski nişanlısı R.E.’yi (34) karşısında buldu.

R.E., iddiaya göre kıskançlık nedeniyle dövdüğü G.Ç.’ye cinsel saldırıda bulundu. G.Ç.’den birlikte olduğu kişinin fotoğrafını göstermesini isteyen R.E., olumsuz yanıt alınca bu kez de genç kadının başından aşağı kızgın yağ döktü.

R.E., bir süre daha dövdüğü G.Ç.’yi, kendisinden geçince öldüğünü zannedip otomobiliyle hastaneye götürdü. G.Ç. tedaviye alınırken, polis ekipleri, durumundan şüphelendiği R.E.'yi gözaltına aldı.

Saldırıyı genç kadının ailesinin gerçekleştirdiğini öne süren R.E., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Eski sözlüsünün evini bastı, tecavüz etti, başından aşağı kızgın yağ döktü!

YAŞADIKLARINI GÖZYAŞLARIYLA ANLATTI

Yüzünde ağır yanıklar oluşan G.Ç., gözyaşlarıyla yaşadıklarını anlatırken, "Kuzenlerimi evde misafir etmiştim. Onlar çıktıktan sonra kapı çaldı. Bir eşyalarını unuttuklarını ve onun için geri döndüklerini düşündüm. Kapıyı açar açmaz içeri eski sözlüm girdi. Boğazıma sarıldı. Nefessiz kaldım. Kiminle birlikte olduğumu, kiminle nişanlandığımı öğrenmek için telefonumu istedi. Bana hap içirdi. Elimi, kolumu bağladı, defalarca yumruk attı. Telefonu vermedim. Sonra üzerime kızgın yağ döktü" dedi.

Eski sözlüsünün evini bastı, tecavüz etti, başından aşağı kızgın yağ döktü! - Resim : 2

DAVAYI KADIN PLATFORMU ÜSTLENDİ

G.Ç.'nin şikayeti üzerine İskenderun Kadın Platformu adına avukat Mehtap Sert davayı üstlendi. G.Ç.'nin 1,5 yıldır eski sözlüsünün tacizine uğradığını kaydeden Sert, "İlk tedavisi uygulandı. Ancak hastanedeki doktorlar grevde olduğu için yatış verilmedi. Pansumanı yapıldı. Daha sonra daha kapsamlı detaylı tedavi için hastaneye yatabilecek. Bu süreçten sonra vekil olarak İskenderun Kadın Platformu olarak davayı takip ediyoruz. Şiddetle mücadeleye devam edeceğiz. Kadın dayanışması yaşatır" diye konuştu.

DHA

Eski sözlüsünün evini bastı, tecavüz etti, başından aşağı kızgın yağ döktü! ile ilgili etiketler İskenderun kadına şiddet cinsel saldırı