Eski futbolcu Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski milli futbolcu Gökhan Zan'ı resmen aday gösterdi.

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, TİP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

TİP İstanbul İl Başkanlığı'nda Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay ve Sera Kadıgil ve Gökhan Zan basın toplantısı düzenledi.

"Hatay ittifakı" başlığı adı altında düzenlenen toplantıda, Gökhan Zan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu duyurdu.

"Hiçbir şey için geç değildir" diyen Zan, "Hayatımı savunmaya adadım, şimdi de Hatay'ın haklarını savunmaya hazırım" diye konuştu.

CHP YÖNETİMİNE VE LÜTFÜ SAVAŞ'A SESLENDİ

CHP yönetimine seslenen Zan, "Deprem suçlarına adı karışmış yeniden aday göstermeniz kabul edilemez. Yaptırdığınız hiçbir anket enkazda yaşaımını yitiren gerçeğinden daha doğru sonuç vermez. Yapmayın" diye konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a çağrı yapan Zan, "Çekilin ve Hatay İttifakı'nın etrafında birleşelim" dedi.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Gökhan Zan, özellikle 6 Şubat depremleri sonrası kentte öne çıkan figürlerden olmuştu. Eski milli futbolcu, 22 Mart 2023’de İYİ Parti’ye katılmış ve genel seçimlerde aday adayı olup seçilememişti.

Zan, seçimlerden sonra İYİ Parti’den istifa etmişti.

Eski futbolcu Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ile ilgili etiketler Gökhan Zan TİP Hatay
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.