Eski eşine cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyordu! Beraat etti

Kayseri'de eski eşi tarafından cinsel istismarla suçlanan Mustafa K. tutuklu yargılandığı davada beraat etti. Kararda B.K.'nın eski eşi ile kızının ifadesi etkili oldu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına müdahil olarak duruşmayı takip eden avukat, eski eşini şikayetten vazgeçen kadının tehdit altında bu kararı verdiğini ileri sürerek şikayetlerinin arkasında olduklarını söyledi.

Geçtiğimiz 22 Kasım'da meydana gelen olayda Mustafa K., iddiaya göre anlaşmalı boşandığı eşi B.K'nın evine gidip, cinsel istismarda bulundu. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınıp, tutuklanan Mustafa K., Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel saldırı', 'hakaret' ve 'tehdit' suçlamaları ile yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

Hakkında 30 yıla kadar hapis talep edilen sanık Mustafa K., eşiyle anlaşmalı boşandıklarını söyleyerek, "2 ay boyunca hiç eve gelmedim. Evde hiç kalmıyordum. Olay günü ilişkiye girdik. Sonra, B.K. 'artık evden git, seni istemiyorum' dedi. Ertesi gün tekrar geldiğimde tartıştık. Kızım da polisi aramış. Tehdit etmedim. Rızası dışında bir şey olmadı" sözleri ile kendisini savundu.

Eşini istismarla suçlayan B.K. ise şikayetinden vazgeçtiğini belirterek, "Şikayetimden vazgeçme adına mahkemenize dilekçe verdim. Rızamla ilişkiye girdik. Beni darp etmedi. Evde kalmasını istemiyordum. Çünkü yerimiz uygun değildi. Devletten maaş alabilmek için anlaşmalı boşandık" diye konuştu.

Çiftin çocukları da duruşmada tanık olarak dinlendi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanıktan şikayetçi olduklarını söyleyerek, "Mağdur B.K.'nın, tehdit altında ifade değiştirdiğini, çocuklarının da bu durumdan etkilenerek ifade verdiğini düşünüyoruz. Bu yüzden de sanığın cezalandırılmasını istiyoruz" diyerek görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa K.'nın beraatına karar vererek tahliyesini kararlaştırdı.

Eski eşine cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyordu! Beraat etti ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kayseri cinsel istismar anlaşmalı boşanma beraat kararı