Erzincan'da sınava geç kalan iki öğrencinin imdadına polis ekipleri yetişti

31 Temmuz tarihinde soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilmişti. Tekrarlaması karar alınan Kamu Personeli Seçme Sınavı bugün ilk oturumu başlatıldı. Erzincan'da KPSS’ye geç kalan iki öğrenciyi sınav yerine polis ekibi yetiştirdi

ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen ve soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı iptal edilmişti. Tekrarlanması kararı verilen sınav bugün saat 10:15 itibari ile başlatıldı. Erzincan'da sınava yetişemeyen iki öğrenciyi sınav yerine polis ekipleri yetiştirdi.

Erzincan'da sınava geç kalan iki öğrencinin imdadına polis ekipleri yetişti

İPTAL EDİLEN OTURUM BUGÜN BAŞLADI

ÖSYM tarafından 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı, soruların bir yayınevinin yaptığı deneme sınavındaki sorularla aynı olduğu iddiaları üzerine ptal edilmişti ve tekrarlanması kararı verilmişti. Bu çerçevede iptal edilen oturumlar bugün saat 10.15'de yapılan sınavla başladı. Erzincan’da sınav öncesinde adaylar sabah saatlerinde sınava girecekleri okulların önlerine geldi. Cumhuriyet Ortaokulu ile Sosyal Bilimler Lisesinde sınava giren iki öğrencide polis ekipleri tarafından sınava yetiştirildi.

Saatlerin 10.00'u göstermesi ile okullar kapılarını kapatırken, sınav saat 10.15’te başladı. Memur adaylarının heyecanlarına ortak olan aileleri ve yakınları ise okul önlerinde bekledi. Sınavın ilk oturumu olan yetenek-genel kültür oturumunda 120 soruyu 130 dakikada tamamlamaya çalışacak olan adaylar, saat 14.45'te de 80 soruluk eğitim bilimleri oturumunda ter dökecek.

Erzincan'da sınava geç kalan iki öğrencinin imdadına polis ekipleri yetişti ile ilgili etiketler KPSS Erzincan
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.