Ermenistan’a kaçıyordu: Ruben Vartanyan yakalanarak tutuklandı!

Karabağ’da bulunan Ermenilerin kurduğu sözde, ”Artsak Devlet Bakanı” ilan edilen Ruben Vartanyan yakalanarak tutuklandığı öğrenildi. Terörist lider Vartanyan’ın Azerbaycan sınır polisi tarafından kontrol edilen Laçin Koridoru’ndan Ermenistan’a kaçmaya çalışırken yakalandığı açıklandı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Azerbaycan’ın Karabağ’da bulunan Ermeni terör örgütü üyesi teröristler ile liderlerini arama çalışmaları sürüyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞLARI TEK TEK YAKALANIYOR!

Azerbaycan sınır polisi, Ermenistan’a kaçmaya çalışan terör örgütü elebaşlarından en önemlilerinden birini daha ele geçirdi. Karabağ’da bulunan Ermenilerin kurduğu sözde, ”Artsak Devlet Bakanı” ilan edilen Ruben Vartanyan yakalanarak tutuklandığı öğrenildi. Terörist lider Vartanyan’ın Azerbaycan sınır polisi tarafından kontrol edilen Laçin Koridoru’ndan Ermenitan’a kaçmaya çalışırken yakalandığı açıklandı.

Azerbaycan Devlet Sınır Hizmeti, eski Rus vatandaşı olan, kara para aklamakla bilinen Vartanyan için yaptığı açıklamada, ”27 Eylül'de Laçın sınır kontrol noktasında, Devlet Sınır Hizmeti askeri personelinin dikkati sonucunda, ülkeye yasa dışı girerek sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti Devlet Bakanı" olarak görev yapmış 1968 doğumlu Ruben Vardanyan, Azerbaycan Cumhuriyeti'nden Ermenistan'a giderken gözaltına alınmıştır. Devlet Sınır Hizmeti Çevik Hareket Kuvvetleri personeli eşliğinde Bakü şehrine getirilmiştir. Gözaltına alınan şahıs, gerekli kararın verilmesi için ilgili devlet kurumlarına teslim edilmiştir." dedi.

Ermenistan’a kaçıyordu: Ruben Vartanyan yakalanarak tutuklandı!

VARTAYAN KAÇMAYACAĞINI VE SAVAŞACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de tutuklanan Vartanyan, 2022’de bir açıklama yaparak, adeta meydan okumuştu. Ermeni teröristbaşı yaptığı açıklamada ”Bizim üç yolumuz var. Azerbaycan’a entegre olmak. Savaşmak ya da burayı terk etmek. Ben burada savaşacağım. Azerbaycan’a tabi olmayacağım. Bu zor olacak. Kan ve ter dökeceğiz ama kendimize güvenelim.” şeklinde konuşmuştu.

ASALA LİDERİNİN HEYKELİ KALDIRILDI!

Öte yandan, Azerbaycan Ordusu Karabağ’da bulunan Ermeni terör örgütlerinin elebaşlarına ait heykelleri de kaldırıyor. Bunlardan en önemli eski bir teröristin heykelinin bugün kadırıldığı ifade edildi. Hocavend şehrinde eski Türk düşmanı terör örgütü ASALA’nın kurucularından ve aynı zamanda 1.Karabağ Savaşı’nda Azerbaycan topraklarının işgal edilmesinde ciddi payı olan Monte Melkonyan'ın anıtı kaldırıldığı bildirildi.

Ermenistan’a kaçıyordu: Ruben Vartanyan yakalanarak tutuklandı! ile ilgili etiketler Azerbaycan Ermenistan
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.