Erdoğan'dan Kosova başbakanına çok sert tepki!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Pendik'e gitti. Erdoğan, kongrenin yapılacağı salon önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Erdoğan, ardından AK Parti Pendik İlçe Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Pendik 6. Olağan İlçe Kongresi öncesi vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Enflasyonun anası da babası da faizdir. Bunu bilmeyenler de bilsin. Bunun aksini yapmaya kalkanlar da kusura bakmasın karşılarında beni bulurlar. Çünkü ekonomide her kötülüğün anası faizdir. Faiz zengini daha zengin yapar, fakiri daha fakir yapar. Bunu böyle bilmemiz lazım ve bunun da lobisi neresidir? Finans kuruluşlarıdır. Açık söylüyorum, devletin bankaları da bu işin içindedir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye büyümede ne yaptı? 7,4'le G-20 ülkeleri arasında 1 numara oldu, 1 numara. G-20 ülkelerinde kimler yok? Amerika'sı var, Çin'i var, Rusya'sı var, hepsi var. Bir numara Türkiye, 7,4. Ama çıkıyor birileri garip garip şeyler konuşuyor. 'Ekonomi şöyle, ekonomi böyle, dikkatli olmamız lazım.' Yahu dikkatli her zaman olacaksın zaten. Dikkatli olmadığın zaman en büyük trafik kazasını sen yaparsın. Tabi dikkatli olacaksın ama kendi ayağına da kurşunu sıkmayacaksın."

Erdoğan ardından AK Parti Pendik İlçe Kongresi'nde konuştu:

BUNLARIN BİLETLERİNİ ALIP GÖNDERMEK LAZIM

Bugünlerde bazı nankörlerin, köksüzlerin ülkemizi yaşanmaz bulup yurtdışına gitmekten bahsettiklerini duyuyorum. Eğer Türkiye'de yaşamayı yük sayanlar varsa aradıkları yer bu dünya değil. Türkiye'de yaşayamayan ülkemize değil yaşamaya küsmüştür. Aslında bunlar için bir ofis açıp biletlerini alıp göndermek lazım çünkü bunlar bu ülkeye yük.

"BATSIN SİZİN KURUNUZ"

Bazıları atıp tutuyor. Yok ekonomi şöyle yok ekonomi böyle..Batsın sizin kurunuz. Biz inandığımız yolda dimdik devam ediyoruz. Şu anda alt yapısıyla her şeyiyle yoluna devam eden bir Türkiye var. Sadece Cumhuriyet tarihinde 79 senede 6 bin 900 kilometre bölünmüş yol yapılmış biz bunu 26 bin kilometreye çıkarmışız. Biz Türkiye'yi daha ileri götüreceğiz. Biz hiç bir zaman kendimize inancımızı kaybetmedik. Kaybetmediğimiz için de Rabbim bize buralara gelmeyi nasip etti.

KILIÇDAROĞLU'NA FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI YANITI

FETÖ'nün siyasi ayağıymış. Göreceksin FETÖ'nün siyasi ayağı kim! Hesap vereceksin.

KOSOVA BAŞBAKANINA SERT ÇIKTI: BUNUN HESABINI VERECEKSİN

Ey Kosova'nın başbaknı sen kimin talimatı ile böyle bir şey yaptın. Sen ne zamandır Türkiye'ye darbe girişiminde bulunmaya çalışanları koruyorsun. Bunun hesabını vereceksin. Öyle uzaktan kumanda ile siyaset olmaz.

Erdoğan'dan Kosova başbakanına çok sert tepki! ile ilgili etiketler Erdoğan Pendik