Erdoğan'dan BAE'de tarihi Filistin mesajı! "Barış için sorumluluk almaya, garantörlüğe hazırız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de onur konuğu olarak katıldığı "Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek" teması altında düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'nde konuştu. Filistin mesajı veren Erdoğan "Bölgemizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaya giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor." diyerek Türkiye olarak barış için garantörlüğe hazır olduğumuzu belirtti.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. 

"Bölgemizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaya giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor." diyen Erdoğan, Türkiye olarak garantörlüğe hazır olduğumuzu belitti. 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar: 

Türkiye bir başarı hikayesi yazıyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz. Etrafı ateş çemberiyle kuşatılmış ülkemizin bugüne gelmesi kolay olmadı, her bir başarının arkasında çok büyük emek var.

Dünyamız bir alacakaranlık döneminden geçiyor. Rusya-Ukrayna savaşında elimizi taşın altına koyduk. 

"BÖLGEMİZDE HUZURA GİDEN YOL FİLİSTİN DEVLETİNİN KURULMASINDAN GEÇİYOR"

İsrail kalıcı barış istiyorsa, yayılmacı hayalleri peşinde koşmayı bırakmalı. Bölgemizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaya giden yol bir Filistin devletinin kurulmasından geçiyor. 

İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayaller peşinde koşmayı bırakmalı, 1967 sınırları temelinde bağımsız Filistin devletinin varlığını kabul etmelidir. 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devleti vücut bulmadan atılan her adım yarım kalacak.

1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devleti vücut bulmadan atılan her adım yarım kalacak.

Son dönemde Birleşmiş Milletler Filistinli Mülteciler Ajansına yönelik dozu artan itibar suikastlerini esefle karşıladığımızı belirtmek isterim.

Erdoğan'dan BAE'de tarihi Filistin mesajı! "Barış için sorumluluk almaya, garantörlüğe hazırız" ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan BAE
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.