Erdoğan'dan Angola'da 7 anlaşma müjdesi: 500 milyon dolar olarak belirledik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Angola'da mevkidaşı Gonçalves ile ortak basın toplantısı düzenledi. İki ülke arasında 7 anlaşma imzalandığını duyuran Erdoğan, "Kazan-kazan anlayışıyla yapılan yatırımlar neticesinde iş insanlarımızın Angola'daki etkinliği de artacaktır. İkili ticaret hacmini 500 milyon dolar olarak belirledik" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'daki ilk adresi olan Luanda'da Angola Devlet Başkanı Manuel Gonçalves Lourenço ile ortak basın toplantısı düzenledi.

"EĞİTİM, TARIM, SANAYİ, GÜMRÜK VE TURİZM ALANLARINDA..."

Toplantıda "Kazan-kazan anlayışıyla yapılan yatırımlar neticesinde iş insanlarımızın Angola'daki etkinliği de artacaktır." diyen Erdoğan;  "İkili ticaret hacmini 500 milyon dolar olarak belirledik. Eğitim, tarım, sanayi, gümrük, turizm alanlarında 7 anlaşmayı imzalamış olduk." ifadelerini kullandı. 

"FRANSA, AFRİKA'YI SÖMÜRGE KITASI OLARAK KULLANMIŞTIR"

Afrika'da yaşanan sömürgeye de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki göstererek, "Fransa, Afrika'yı sömürge kıtası olarak kullanmıştır. Korkarsak bu zulüm devam eder" dedi. 

"İHA, SİHA VE ZIRHLI TAŞIYICILARLA İLGİLİ GÖRÜŞTÜK"

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Angola'daki açıklamadan öne çıkan başlıklar;

Terörle mücadelede Angola'nın yanında olmayı sürdüreceğiz.

İHA ve SİHA'larla ilgili talepleri olmuştu, bugün de gündeme geldi. Bu konuları görüşelim demiştik. Aynı zamanda zırhlı taşıyıcılarla ilgili görüştük. Savunma Bakanlarımız görüşecek, ona göre adımlar atılacak.

"KORKTUKÇA BU ZULÜM TÜM AFRİKA'YI KUŞATACAKTIR"

Angola 400 yılı aşkın maalesef Portekiz tarafından sömürülmüş bir ülke konumunda. Angola'nın dışında Afrika'daki ülkelerin bir çoğu Batı tarafından sömürülmüş. Adaletsiz bir yaklaşımın ortaya konulduğu gerçek. Fransa Afrika'yı adeta bir sömürge kıtası olarak kullanmıştır. Burada yüz binlerce insan öldürülmüştür. Başta Cezayir olmak üzere, Ruanda olmak üzere kimsenin sesi çıktı mı? Adil olmayan bir yapı maalesef zulmünü devam ettirmiştir. Bunları ben kitabımda dile getiriyorum. Korkmamak gerekiyor. Korktukça bu zulüm tüm Afrika'yı kuşatacaktır. Bununla birlikte haklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor, adil bir yapıya sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun için kaleme aldım, konuştum, anlattım.

"ZULÜM BİTMİŞ DEĞİL"

Bakın Libya'da olanları görüyorsunuz, Somali'de olanları görüyorsunuz. Zulüm bitmiş değil. Bunları aşmak için de daha adil bir dünyayı sadece biz değil, hep beraber inşa etmemiz kurmamız gerekiyor.

Erdoğan'dan Angola'da 7 anlaşma müjdesi: 500 milyon dolar olarak belirledik! ile ilgili etiketler Erdoğan Fransa angola ticaret hacim anlaşma sömürge

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.