Enkaz altında doğum ve ölüm! Suriye'de enkaz altında doğum yapan anne hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem Türkiye kadar Suriye'de de yıkım yaşattı. Suriye'nin Halep şehrinde hamile bir kadın enkaz altında doğum yaptı. Kurtarma ekipleri bebeğin sağlıklı olduğunu, annenin ise hayatını kaybettiğini söyledi. İşte detaylar...

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem Türkiye kadar Suriye'de de yıkım yaşattı. Suriye'nin Halep şehrinde hamile bir kadın enkaz altında doğum yaptı.

Enkaz altında doğum ve ölüm! Suriye'de enkaz altında doğum yapan anne hayatını kaybetti

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Suriye’de arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Halep şehrinde devam eden kurtarma çalışmaları sırasında enkaz altındaki hamile bir kadının doğum yaptığı bildirildi. Kurtarma ekipleri tarafından kurtarılan bebeğin sağlıklı olduğu belirtilirken, enkaz altından çıkarılan kadının ise hayatını kaybettiği kaydedildi.

3381 CAN KAYBI 

AFAD Deprem Risk Azaltma Müdürü Orhan Tatar, '285 artçı var. Bunlar sürekli değişiyor ve her dakika artıyor. Vatandaşlarımızdan hasarlı binalardan uzak durmalarını rica ediyoruz. Artçılar zaman zaman 5 ve üzerinde olabilir. Ciddi şekilde bir yıkım yaratabilir. Yaşamını yitirmiş sayısı 3 bin 381. Yaralı sayımız 20 bin 426. 5 bin 775 bina yıkıldı, teyidi yapılmamış bina sayısı toplam 11 bin 302" dedi.

 

Enkaz altında doğum ve ölüm! Suriye'de enkaz altında doğum yapan anne hayatını kaybetti ile ilgili etiketler deprem Suriye Kahramanmaraş