Engelliler Derneği'nin lokaline saldıran kişi serbest kaldı... Tam 24 suç kaydı var!

İstanbul'da Engelliler Derneği'nin lokaline sopayla giren ve derneğin başkanı Hasan Polat'a saldıran 2 şüpheliden biri olan Oğuzhan A., çıkarıldığı mahkemede ev hapsi kararıyla serbest kaldı. Oğuzhan A.'nın 24 suç kaydı olduğu tespit edildi.

İstanbul’da Beykoz Engelliler Derneği’nin lokal olarak kullandığı büfeye 21 Haziran günü 2 kişi geldi. İçlerinden biri, bankta oturan dernek başkanı Hasan Polat’a tehditler yağdırdı ve küfür etti. Daha sonra da elindeki sopayla Polat’a vurmaya başladı. Defalarca Polat’a vuran saldırganı büfe çalışanı durdurmaya çalıştı. Ancak saldırgan Polat’a vurmaya devam edip tekmeleyerek banktan aşağı attı.

Engelliler Derneği'nin lokaline saldıran kişi serbest kaldı... Tam 24 suç kaydı var!

YARDIMA GELENİ DE TOKATLADI

Olayı gören akülü arabadaki bir engelli Polat’a yardım etmek istedi. Ancak saldırgan bu kez ona yöneldi. Bu kişiye de defalarca tokat attı. İkinci bir saldırgan da Polat’a bağırarak elindeki piknik tüpü ile vurmaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, engellileri saldırganın elinden kurtardı. Sopalı saldırgan büfenin önüne gelen bir otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı. Dernek başkanı Hasan Polat ve yanındaki 2 engelli vatandaş, adliyeye giderek şikâyetçi oldu.

SALDIRGAN SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Yapılan suç duyurusunun ardından polis ekipleri araştırma başlattı. Hürriyet gazetesinin haberine göre, güvenlik kamera görüntülerinden tespit edilen sopalı saldırgan Oğuzhan A. gözaltına alındı. Oğuzhan A.’nın farklı suçlardan 24 suç kaydı olduğu tespit edildi. Emniyet’teki sorgusunda olayın sebebi ile ilgili herhangi bir şey söylemediği belirtilen Oğuzhan A. adliyeye sevk edildi. Oğuzhan A., çıkarıldığı mahkemede ev hapsi verilerek adli kontrolle serbest kaldı. Engellilere piknik tüpüyle saldırmaya çalışan ikinci saldırganın da arandığı belirtildi.

Engelliler Derneği'nin lokaline saldıran kişi serbest kaldı... Tam 24 suç kaydı var! - Resim : 2

"SALDIRGANLARIN GÖZÜ DÖNMÜŞTÜ"

Yaşadıkları saldırıyı anlatan Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat, "Engelli üyelerimiz hep burada toplanır. Birdenbire saldırgan kişi geldi. Sopa ile vurmaya başladı. Kendinde değildi. Gözleri dönmüştü yani. O anda bir arkadaşım geldi beni kurtarmaya çalıştı. Ona da vurmaya başladı. Suçluların cezasını almasını istiyoruz" dedi.

Engelliler Derneği'nin lokaline saldıran kişi serbest kaldı... Tam 24 suç kaydı var! ile ilgili etiketler Beykoz engelliler derneği sopa saldırgan serbest
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.