Enes Kara'nın babası: Evladımı ölüme sürükleyen etrafındaki ateist arkadaşları oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, bir video çekerek hayatına son verdi. Kara’nın intiharının ardından sosyal medyada arkasında bırakmış olduğu video çok konuşuldu. Enes'in ölüm nedenine ilişkin babası Mehmet Kara'dan yeni bir açıklama geldi. Baba Kara, "Evladımı ölüme sürükleyen etrafındaki ateist arkadaşları oldu" dedi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ'da bir binanın 7.katından atlayarak yaşamına son verdi. Kara, olaydan önce çektiği videoda baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söyledi.

Enes Kara'nın intiharı sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Enes'in ölüm sebebine ilişkin yapılan tartışmaların ardından baba Mehmet Kara'dan yeni bir açıklama geldi. Mehmet Kara, "Evladımı ölüme sürükleyen etrafındaki ateist arkadaşları oldu" dedi. İşte Enes'in babasının açıklamaları;

“Çevremde hiç böyle bir olay görmedim. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin kitaplarında intihara teşvik edici, insanı hayattan soğutan, yaşama şevkini kıran tek bir cümleyle karşılaşamazsınız. Biz bu tefsir kitaplarından ‘her şeyi güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır’ sözü ile hayatı güzel yaşamayı öğrendik.

Çocuğumun iman zayıflığını fark ediyordum ama ateist olduğunu çektiği video ile öğrendim. Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu.

“NAMAZI TAVSİYE ETMEK BASKI DEĞİLDİR”

“Ben çocuğumun 20 yaşına kadar her türlü ihtiyacını karşılayarak ona hizmet ettim. Hiçbir zaman baskıcı olmadık ama tavsiyelerimiz oldu. Ona namaz kılmasını tavsiye etmek bir baskı değildir. Bir Müslüman çocuğunun her iki alemde de mutlu olmasını ister. Hem dünyada iyi bir mesleği olsun, rahat yaşasın, hem ahiretini kazansın istemiştik.

“KEŞKE ÇOCUĞUM CEMAATÇİ OLSAYDI, İSLAMİYETİ KALBEN KABUL ETSEYDİ”

“Benim cemaatten hiçbir şikâyetim yok. Keşke çocuğum cemaatçi olsaydı. İslamiyeti kalben kabul etseydi, zaten bizim dinimiz intiharı yasaklamıştır. Çocuğum maalesef bunu kalben kabul etmemiş. Ateist arkadaşlarından etkilenmiş. Telefon bağımlılığı da vardı. Bu, şu anda maalesef bütün gençlerin sorunu.

“Biz şu anda evladımızın acısını yaşıyoruz. Bazı medya kuruluşlarının yazıp çizdikleri de acımızı ikiye katlıyor. Her anne-baba evladının vefatına üzülür ama bu üzüntünün yanında aile değerlerimize ve inançlarımıza saldırının olması bizi daha da perişan etti.”

Enes Kara'nın babası: Evladımı ölüme sürükleyen etrafındaki ateist arkadaşları oldu ile ilgili etiketler İntihar yurt enes kara ateist