En zor anlar: Babasını uğurlamaya elinde bebeğiyle geldi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ayyıldız'ın cenazesi, törenin ardından memleketi Konya'ya uğurlandı

Türkiye’de son bir yıldır yeniden hortlayan terör hemen her gün ocaklara ateş düşürüyor. Dün; Mardin, Diyarbakır, Şırnak ve Gaziantep’te meydana gelen saldırılarda 7 vatan evladı daha şehit oldu. Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki hain saldırıda ise sadece güvenlik güçleri değil aileleri de hedef alındı. İlçedeki Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından dün gece bombalı araçla düzenlenen saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız şehit olurken lojmanda bulunan ailesinin aralarında bulunduğu 30 kişi de yaralandı. Şehit için silah arkadaşları bugün uğurlama töreni düzenledi. Törene; saldırıda yüzünden yaralanan eşi Nurçin ile kollarından ve yüzünden yaralandığı gözlenen 6 yaşındaki kızı Ecrin de katıldı.

 En zor anlar: Babasını uğurlamaya elinde bebeğiyle geldi

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’nde Jandarma Tabur Komutanlığı’na dün saat 21.50 sıralarında bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız için bu sabah Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, şehidin yaralı silah arkadaşları ile askerler katıldı. 

Şehit Uzman Çavuş Ayyıldız’ın saldırıda hafif yaralanan eşi Nurçin ile sağ kolu alçıya alınan sol kolu ve yüzünde de yara izleri bulunan 6 yaşındaki kızları Ecrin Ayyıldız da tören alanına getirildi.

 

En zor anlar: Babasını uğurlamaya elinde bebeğiyle geldi ile ilgili etiketler Haber