Emre Sakçı: Michael Phelps bile bunu başaramamıştı

Milli yüzücü Emre Sakçı, Büyük Britanyalı rekortmen Adam Peaty'i geride bırakmanın çok keyifli ve güzel bir duygu olduğunu belirterek, “Adam Peaty belki de yüzme tarihinin en iyi yüzücüsü. Michael Phelps’in bile bu kadar uzak ara önde götürdüğü bir yarış olmamıştı” dedi.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe'nin milli yüzücüsü Emre Sakçı, 25.74'lük derecesiyle erkekler 50 metre kurbağalamada birinciliğe ulaştı.

Sakçı, 26.06'lık derece elde eden olimpiyat ve dünya şampiyonlukları bulunan Büyük Britanyalı Adam Peaty'yi geride bıraktı. Emre Sakçı, dün yapılan erkekler 100 metre kurbağalamada ise 56.62'lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

BUNLAR DAHA FRAGMAN

Tokyo Olimpiyatları öncesi Türk sporuna umut veren 22 yaşındaki İzmirli sporcu, "İnşallah bunlar fragman olacak. Çok daha güzel yarışlar çok daha güzel başarılar elde ederek ülkemize getireceğiz. Alttan gelen kardeşlerim için de çok önemli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyorum bunun. Onlar da bunun ne kadar yapılabilir ve mümkün olduğunu görürler. Zihinlerindeki o duvarı daha kolay aşabilirler. Onlar için de çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

ADAM PEATY MESAJ ATARAK TEBRİK ETTİ

Büyük Britanyalı Adam Peaty'i geride bırakmanın çok keyifli ve güzel bir duygu olduğunu vurgulayan Emre Sakçı, “Adam Peaty belki de yüzme tarihinin en iyi yüzücüsü. Michael Phelps’in bile bu kadar uzak ara önde götürdüğü bir yarış olmamıştı. Burada açıkçası Adam Peaty’i geçmeyi bekliyordum çünkü form durumum bunu gösteriyordu. Birbirimize karşı yarışmak zaten çok keyifli. Akşam otele gittiğimizde de bana mesaj attı tebrik etti. Sonra da konuştuk zaten birbirimize karşı yarışmak da çok keyifli bir de oradan birincilikle çıkmak üzerine kaymak oldu diyebilirim” diye konuştu.

Emre Sakçı: Michael Phelps bile bunu başaramamıştı

OLİMPİYATLARDA FİNAL ŞANSIMI YÜKSEK GÖRÜYORUM

Emre Sakçı, Tokyo Olimpiyatları’ndaki final şansı ile ilgili olarak, “Geçen yaz yüzdüğüm derece zaten bugüne kadar ilk 3 yapıyordu. Tabii ki de yüzme çok hızlı ilerliyor özellikle son 10 yıldır. Önümüzdeki olimpiyatlarda nasıl dereceler çıkacak kimse bilmiyor ama biz de elimizden geldiği şekilde oraya hazırlanıyoruz. İnşallah orada da çok güzel bir formda mücadele edeceğim. Final şansımı da yüksek olarak görüyorum açıkçası” şeklinde konuştu.

DAHA GÜZEL BAŞARILAR GELECEKTİR

Kısa kulvardaki başarılarının uzun kulvarın önüne geçtiğini belirten Emre Sakçı, “Bunun sebebi de İzmir’de kısa kulvar bir havuza sahip olmamız ve bu havuzun bize ait olması. Ancak kendimize ait bur uzun kulvar havuzun olmaması ve buladığımız için de çok zorluk çekerek bu süreci götürmeye çalışıyoruz. Onun da üstesinden güzel geldik aslında havuz olmamasına rağmen. İnşallah uzun kulvar havuzu olduğunda da çok daha güzel başarılar gelecektir” dedi.

DERYA BÜYÜKUNCU’YU GEÇMEK BENİ ÇOK ONORE EDER

Olimpiyatlarda Türkiye adına en çok yüzen sporcu Derya Büyükuncu’nun rekorunu kırma hedefinin olup olmadığı sorulan Emre Sakçı, “Bırakın Türkiye'yi dünyada Derya'dan daha fazla olimpiyat yüzmüş bir sporcu yok. Tabii ki de böyle bir rekora sahip olmak beni çok onore eder ama şu anki hedefim olimpiyatlara katılıp orada daha önce hiç yapılmamış olan yarı final ve final yüzmek. Ülkem adına öncelikli hedefim bu. Tabii ki böyle bir rekora sahip olursam çok büyük bir onur duyarım ve olimpiyat tarihine adımı yazdırmış olurum başarılı bir şekilde” dedi.

Emre Sakçı: Michael Phelps bile bunu başaramamıştı - Resim : 2

Emre Sakçı: Michael Phelps bile bunu başaramamıştı ile ilgili etiketler yüzme Michael Phelps Emre Sakçı Adam Peaty Derya Büyükuncu
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.