‘Sonunda T yok’ demişti ama... Emrah Serbes tahliye edilecek

Ünlü yazar ve senarist Emrah Serbes, alkollü olarak karıştığı ve 3 kişinin ölümüne sebep olduğu kaza sonrası 'Benim adım Emrah Serbes, sonunda T yok.' diyerek gazetecilere seslenmiş ve 13 yıl hapse mahkum edilmişti. Serbes, yeni infaz yasasından yararlanarak 1 yıl 3 ay içerisinde cezaevinden tahliye olacak.

İnfaz yasası olarak bilinen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin pazartesi gecesi TBMM Genel Kurulu'ndaki oylama sonucunda kabul edildi.

Kanunun kabul edilmesinin ardından Mayıs sonuna kadar binlerce mahkumun tahliye olması bekleniyor. Yasayla 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes'in adı da konuşulmaya başlandı.

TAHLİYE OLACAK

Habertürk'te yer alan habere göre: Yeni yasa ile birlikte aşırı alkollü araç kullanırken üç kişilik bir ailenin ölümüne sebep olan ve "bilinçli taksirle 3 kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezasıyla cezaevinde bulunan ve açık cezaevinde kalan yazar Emrah Serbes'in de, 1 yıl 3 ay içerisinde cezaevinden tahliye olacak.

‘Sonunda T yok’ demişti ama... Emrah Serbes tahliye edilecek

NE OLMUŞTU?

Emrah Serbes'in 22 Eylül'de İzmir- Aydın otoyolunda kullandığı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında Ayhan Özçelik (59) idaresindeki otomobile arkadan çarpmış, kazada sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep Özçelik olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise tedavi gördüğü hastanede olaydan 12 gün sonra yaşamını yitirmişti.

‘Sonunda T yok’ demişti ama... Emrah Serbes tahliye edilecek ile ilgili etiketler alkol Emrah Serbes kaza cezaevi tahliye infaz yasası