Emniyet önünde dehşete düşüren çığlıklar! Tüm ilçe oraya toplandı... / VİDEO

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 10 yaşındaki Çiğdem Başak adlı çocuk, Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu bölgeye çıkan sokağın başında araçlar için kullanılan emniyet kapanına ayağını kaptırdı. İtfaiye, sağlık ekipleri ve vincin de kullanıldığı yaklaşık 1 saat süren kurtarma operasyonu sonunda ağır yaralanan küçük kız Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçük kız, burada yapılan ilk müdahaleden sonra helikopter ile Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Silopi ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çıkan 1’inci Cadde’de bulunan ve araçlar için kurulan kapanın yanından geçen Çiğdem Başak, o sırada kapanan kapana ayağını kaptırdı.

silopi6

Küçük kızın feryatları ile polisler kapanı açmak istedi. Ancak, kapan açılmadı.

silopi3

1 SAAT SÜRDÜ

Bunun üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri genç kıza serum takıp bilincini açık tutmaya çalışırken, itfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine bu kez olay yerine vinç çağrıldı.

silopi4

Kurtarma çalışmaları sırasında acılar içinde kıvranan küçük Çiğdem’i yakınları sarılıp teselli etmeye çalışırken, Çiğdem’in ayağı vinç yardımıyla yerinden oynatılan kapandan çıkarıldı.

silopi10

Yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmalarını izleyen Küçük Çiğdem’in yakınları sinir krizi geçirdi.

silopi7

Kapandan ayağı kurtarılan ve ağır yaralanan Başak, daha sonra olay yerine gelen ambulans ile Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

silopi8

Silopi’de yapılan ilk müdahaleden sonra küçük Çiğdem helikopter ile Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

silopi7_1

Çiğdem Başak’ın ayağının kurtarılması çalışmalarına Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan da katılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Emniyet önünde dehşete düşüren çığlıklar! Tüm ilçe oraya toplandı... / VİDEO ile ilgili etiketler Silopi kapan Emniyet Müdürlüğü çiğdem başak
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.