Emine Erdoğan'dan 'Dünya İnsan Hakları Günü' paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Emine Erdoğan, X hesabı üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Dünyada barışı ve düzeni tesis etmek maksadıyla 75 yıl önce imzalanan BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin yıl dönümünü, Gazze’de insan hakları ayaklar altına alınırken karşılıyoruz.

“Çocuk” denildiğinde akan suların durması gerekirken iki aydır kefenlere sarılı Gazzeli masum çocukların görüntüleriyle sarsılıyoruz.

İsrailli bir bakan, Gazze’ye atom bombası atmayı “seçeneklerden birisi” olarak değerlendirirken sesini çıkarmayan dünya, evrensel insan haklarından nasıl bahsedebiliyor?

İsrail, Filistin’de açıkça küresel insani değerlere ve uluslararası hukuka karşı gelerek insanlık suçu işliyor.

Sadece kadınları, çocukları, yaşlıları değil insanlığın tüm değerlerini katlediyor.

Türkiye olarak, her yerde, her kurum ve araç ile bu zulmü dünyaya duyurmaya, suçluları haykırmaya, seslerimizi barış için birleştirmeye devam edeceğiz.

Mazlumun, masumun, mültecinin, ihtiyaç sahibinin din, dil, ırk temelli farklılıklar üzerinden okunmadığı, herkese eşit ve adil davranıldığı bir dünya düzeni dileğiyle…

Emine Erdoğan'dan 'Dünya İnsan Hakları Günü' paylaşımı

Emine Erdoğan'dan 'Dünya İnsan Hakları Günü' paylaşımı ile ilgili etiketler Emine Erdoğan
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.