Elon Musk, insanlığı bekleyen en büyük tehlikeyi açıkladı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, medeniyeti bekleyen en büyük tehlikenin hızla düşen doğum oranları olduğunu belirtirken “Eğer insanlar daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek. Bu dediklerimi not alın" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı konuşmalarda sık sık nüfus azlığına vurgu yaparken 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor.

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk doğum oranlarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. The Wall Street Journal'in düzenlediği 'CEO Konseyi' toplantısına katılan ünlü milyarder 'Tesla Bot'un dünyadaki işgücü sorununa çare olup olamayacağının sorulması üzerine "Bence medeniyetin karşı karşıya olduğu en büyük risk düşük ve hızla düşen doğum oranlarıdır" dedi.

“BU DEDİKLERİMİ NOT ALIN”

Akıllı kişiler dahil bazılarının dünyanın çok kalabalık olduğunu düşündüğüne dikkat çeken Musk "Nüfustaki artışın kontrolden çıktığını sanıyorlar ancak bunun aslında tam tersi yaşanıyor. Lütfen sayılara bakın. Eğer insanlar daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek. Bu dediklerimi not alın" ifadelerini kullandı.

'SÜPER UZUN' YAŞAMA KARŞI

6 çocuk sahibi olan Musk, nüfus büyümesinin önemine dikkat çekerken insanların uzun yaşaması konusunda ise farklı bir düşünceye sahip. İnsanların 'süper uzun' yaşamaya çalışmaması gerektiğini belirten Musk "Bence ölmemiz önemli. İnsanlar genelde fikirlerini değiştirmeden ölüyor. Eğer sonsuza kadar yaşarsak yeni fikirlerin kabul edilmediği katı bir topluma dönüşebiliriz" dedi.

1694’TEN BERİ DOĞUM ORANI DÜŞÜYOR

Dünya nüfusu son 60 yılda 3 milyardan 7.9 milyara ulaşsa da Musk'ın dediği gibi doğum oranlarında düşüş yaşanıyor. Dünya Bankası verilerine göre 1964'ten bu yana aralıksız bir şekilde küresel doğum oranı düşüyor.

Elon Musk, insanlığı bekleyen en büyük tehlikeyi açıkladı! ile ilgili etiketler elon musk doğum oranları