El Cezire: Erdoğan Kaşıkçı suikastini açıklayacak!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nın sonunda önemli açıklamalar yapacağını söylemişti. Gazeteci Samet Doğan El Cezire'nin, Türk kaynaklarına dayandırarak, yarın (bugün) Erdoğan'ın Kaşıkçı suikastiyle ilgili açıklama yapacağını duyurduğunu belirtti.

Suudi kökenli Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı, salı günü girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'ndan bir daha çıkmadı. 

Emniyet ise Kaşıkçı'nın konsoloslukta olduğu sırada binaya gelen 15 kişilik bir Suudi Arabistan kafilesine işaret eden bir açıklama yaptı. Açıklamada iki uçakla gelen kafilenin içinde Suudi yetkililerin de bulunduğu ifade edilmişti. Şahısların daha sonra geldikleri uçaklarla Türkiye'den ayrıldığı belirtilmişti. Açıklamada Kaşıkçı'nın ise Konsolosluktan çıkmadığı vurgusu dikkat çekmişti. 

Kızılcaham'da kampta bulunan AK Parti'nin sözcüsü Ömer Çelik emniyetin bu açıklamasından kısa süre önce Cemal Kaşıkçı'nın kayıp olmasıyla ilgili konunun hassasiyetle takip edildiğini ifade etmişti. 

Çelik ayrıca kampın son gününü (bugün) işaret ederek "Yarın Cumhurbaşkanımız da konuşacak. Basına açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli açıklamalar yapacak." demişti... 

Bu ifade Katar merkezli El Cezire tarafından "Cemal Kaşıkçı suikastiyle ilgili açıklama yapacak" sözleri ile yansıtıldı.

El Cezire: Erdoğan Kaşıkçı suikastini açıklayacak! ile ilgili etiketler Cemal Kaşıkçı Erdoğan el cezire
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.