Ekrem İmamoğlu'ndan Bakan Nebati'ye teşekkür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ataşehir-Göztepe hattında yapılacak metro için kredi bulduklarını bildirmesi ve "Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor" diyerek tepkisini göstermesine Bakan Nureddin Nebati'den yanıt geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun,Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye, Ataşehir-Göztepe metrosunun tamamlanması için imzayı atma çağrısında bulunması sonrası Bakan Nebati'den yanıt geldi.

Geçen hafta Ekonomik Dönüşüm Zirvesi'ndeki konuşması sırasında birçok terimi uzun bir cümlede kullandığı cümlesiyle gündemdeki yerini koruyan Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İmamoğlu'na yanıt verdi.

Bakan Nebati, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın İmamoğlu, "Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı" projesine ilişkin dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı.

lw

Vatandaşlarımızın faydalanacağı bir hizmet söz konusuysa inceleme ve değerlendirme sürecinde asla parti ayrımı gözetmeyiz. Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son dönemde oluşan sorunları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız!"

İMAMOĞLU'NDAN PAYLAŞIM: DİYALOĞA HAZIRIZ

İmamoğlu, Bakan Nebati'nin açıklaması sonrası Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

İmamoğlu paylaşımında, "Sayın Bakan Nebati; öncelikle 16 milyon İstanbullu adına bu imza için teşekkür ederim. Hizmetlerin, halkımıza daha hızlı sunulması konusunda sıkı işbirliğine ve diyaloğa hazırız." dedi.

Bakan Nebati'den 'nöroekonomi' yanıtı! "Hayır onu geç de" dedi ve ekledi: Nörologlara gitsinler

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, "Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş vs bu imzayı atın Sayın Bakan" sözleriyle başlamış ve "Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk. Ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor" demişti.

Paylaşımında "İstanbul'un kalbine kocaman Finans Merkezi yapılıyor ama metrosu yok" ifadelerine yer veren İmamoğlu, tweetini şu şekilde sonlandırmıştı:

"ZARAR, ZİYAN, YAZIK, GÜNAH"

 

GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.