Şehitlikte "Apo" provokasyonu!

İstanbul Edirnekapı şehitliğinde terör örgütü sempatizanı olduğu iddia edilen bir kişi tarafından tehlikeli bir provokasyon gerçekleştirildi. Şehitlikte ‘Bijî Apo’ sloganı atan şahıs, öfkeli vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi! O anlar bazı vatandaşlar tarafından cep telefonu kaydedildi

İstanbul'da bulunan Edirnekapı şehitliğinde önceki gece gerçekleşen olayda, kimliği tespit edilemeyen bir şahıs iddiaya göre şehitlikte ‘Bijî Apo’ sloganı attı.

Vatandaşların müdahalesi sonucu yakalanan şahıs, slogan atmaya devam edince bazı vatandaşlar tarafından darp edildi.

Cep telefonu ile kaydedilen videoda bir kişi, “23 Eylül 2019’da Edirnekapı Şehitlikte sempatizanlık yapıp ülkeyi birbirine karıştırmak istiyor. Şehitlikte ‘Bijî Apo’ diyerekten çekiyor. Bütün herkes görsün” ifadelerini kullanarak yaşananları anlattı.

VATANDAŞLAR LİNÇ ETMEK İSTEDİ!

Şahsın slogan atmaya devam etmesi üzerine ise etrafını saran öfkeli vatandaşlar tarafından ağır şekilde darp ettiği görüntülere yansıdı.

 

Şehitlikte "Apo" provokasyonu! ile ilgili etiketler PKK Abdullah Öcalan Edirnekapı Şehitliği
GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.