Ecevit'in o açıklaması 23 yıl sonra yeniden gündemde: 3 gün boyunca müdahale edememişlerdi

17 Ağustos 1999'da meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 23 yıl geçti. Büyük depremin ardından dönemin hükümetinin yaşadığı acizlik ve günlerce müdahale edememesi yeninden gündeme geldi. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit depremden sonra yaptığı açıklamada hiçbir noktadan haber alınamadığını söylemişti. Öte yandan depremi sabah saatlerinde öğrenen Ecevit için yardımcıları "Uyandırmaya kıyamadık" demişti

17 Ağustos depreminin üzerinden 23 yıl geçti. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği büyük depremde devlet mağdurların yanında duramamıştı.

Başbakan Bülent Ecevit, depremin çok ağır sonuçlarının olduğunu ve hiçbir noktadan haber alınamadığını açıklamıştı.

3 gün boyunca devlet depreme müdahale edememişti. Ecevit'in yaptığı konuşma sosyal medyada yeniden gündem oldu.

"UYANDIRMAYA KIYAMADIK"

Gece saatlerinde yaşanan 1999 depreminde Marmara adeta yıkılırken dönemin başbakanı Ecevit ise evinde uyuyordu. Depremin yaşandığını sabah vakitlerinde öğrenen Ecevit'in bu durumunu yardımcıları ise 'Uyandırmaya kıyamadık' gibi trajikomik bir cümle ile ifade etmişti.

"2 GÜN OLDU BURAYA KİMSE GELMEDİ"

Depremin üzerinden 48 saat geçmesine rağmen ne gelen vardı ne giden... Bırakın canlı bulmayı, ölülerini bile çıkaramayan depremzedeler isyandaydı.

1999 yılında yaşanan ve binlerce kişinin evlerinden olmasına neden olan Gölcük depremini ile ilgili muhabirin sorusuna Beyazıt Öztürk "Yardım getiriyorsunuz, yardımın nereye gideceği belli değil. Çıkan cesetlerin nereye götürüldüğü belli değil, Kimin olduğu belli değil, sahibi belli değil, kafa bir yerde kol bir yerde. Çocuklar aç perişan anne-babalarını bulamıyorlar. Hastaneye gidiyor ama anası babası kim. nereye götürülüyor, hiç bir şey belli değil" cevabını vermişti.

Ecevit'in o açıklaması 23 yıl sonra yeniden gündemde: 3 gün boyunca müdahale edememişlerdi ile ilgili etiketler deprem Bülent Ecevit Beyazıt Öztürk 17 ağustos 1999
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.