Ecem Erkek'in ödül konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay'dan tepki: Kasıtlı bir konuşma!

Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" seçilen Ecem Erkek'in ödül konuşmasında İsrail'in Gazze soykırımı için sessiz kalıp kendi köpeğinden bahsetmesi. büyük tepki çekti. Erkek'in konuşmasını Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral eleştirerek "Kasıtlı bir konuşma" dedi.

Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" ödülünü alan Ecem Erkek, ödül konuşmasında tepki çeken bir konuşma yaptı. 

Gazze'de öldürülen bebekler yerine sokak hayvanlarına dikkat çekip kendi köpeğinden bahseden Ecem Erkek'in konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral tepki gösterdi.

Saral, "Bu konuşma, 7 Ekim'den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma" ifadesini kullandı.

 

ÖDÜL KONUŞMASINDA KÖPEĞİNDEN BAHSETTİ

Erkek, "Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek. Fakat sokaklarda onun kadar şanslı, mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim. Çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Ecem Erkek'in ödül konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay'dan tepki: Kasıtlı bir konuşma!

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TEPKİ GÖSTERDİ

Erkek'in konuşması Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'i ise kızdırdı.

Sosyal medya platformu X üzerinde Ecem Erkek yaptığı konuşmanın videosunu alıntılayan Saral, "Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil" dedi.

Ecem Erkek'in ödül konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay'dan tepki: Kasıtlı bir konuşma! - Resim : 2

"KÖPEĞİNİ, GAZZE'DE ÖLEN SİVİLLERDEN ÜSTÜN TUTTU"

Saral paylaşımına şöyle devam etti;

"Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma. Bu konuşma, 7 Ekim'den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma.

"YAZIK! SİZE, SANATINIZA VE İNSANLIĞINIZA"

Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor. Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…"

Ecem Erkek'in ödül konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay'dan tepki: Kasıtlı bir konuşma! ile ilgili etiketler Ecem Erkek
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.