Ebubekir Sifil şikayetçi oldu, Yılmaz Özdil ifadeye çağrıldı

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kendisi hakkında 'cenaze namazı kılınmasın' diyen Ebubekir Sifil'e köşesinden yanıt vermiş ve 'yobaz' ifadesini kullanmıştı. Sifil, Özdil'in bu sözleri savcılığa gidip şikayetçi oldu. Özdil, savcılık tarafından ifadeye çağrıldı.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Ebubekir Sifil, TELE1 programcısı Cüneyt Akman ile Sözcü yazarı gazeteci Yılmaz Özdil için Diyanet’e çağrıda bulunarak, “öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın” demişti.

Sifil'in bu sözlerine başlatılan soruşturma takipsizlikle sonuçlanmıştı.

Ebubekir Sifil şikayetçi oldu, Yılmaz Özdil ifadeye çağrıldı

KÖŞE YAZISI ÜZERİNE SUÇ DUYURUSU

Sifil de, Özdil'in köşesinde kaleme aldığı ‘Yobazın Tehdidi' başlıklı yazısında geçen ‘yobaz' ve ‘insanlıktan çıkma' ifadelerinin kendisine karşı işlenmiş aleni hakaret suçu olduğu iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu.

Sözcü'nün haberine göre: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine Özdil hakkında, “hakaret” ve “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçlarından soruşturma başlatarak Özdil’i ifadeye çağırdı.

 

Ebubekir Sifil şikayetçi oldu, Yılmaz Özdil ifadeye çağrıldı ile ilgili etiketler Yılmaz Özdil Sözcü ifade Savcılık ebubekir sifil
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.