Ebu Ubeyde Miraç mucizesine vurgu yaparak tüm dünyaya duyurdu: Dönüm noktası olacak!

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarında esirleri kasten öldürdüğünü belirtti. Miraç mucizesinden bahseden Ubeyde, Siyonistlerin kafalarını ezeceklerini söyledi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının 133. gününde açıklamalarda bulundu.

"İsrailli esirler arasındaki kayıplar gerçekten arttı." diyen Ebu Ubeyde, "İsrail ordusunun İsrailli esirleri kasten öldürdüğünü ve yaraladığını" ifade etti.

Gazze'de tutulan esirlerin maruz kaldığı tehlikeler konusunda onlarca kez uyarıda bulunduklarını hatırlatan Ebu Ubeyde, İsrail yönetiminin bu uyarıları görmezden geldiğini belirtti.

Kassam Tugayları'nın "aylarca İsrailli esirleri korumaya ve bakımını sağlamaya çalıştığını ve bunun için hala çabaladığını" vurgulayan Ebu Ubeyde, "Gazze'deki İsrailli esirler zor şartlarda yaşıyor ve yaşam mücadelesi veriyor. Biz de onların hayatlarını korumaya çalışıyoruz." diye konuştu.

"İSLAM ÜMMETİ TARİHİNDE DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR"

Ebu Ubeyde’nin son konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"- Aksa Tufanı’nın başlamasına 133 gün oldu. Bu savaş dünyanın yüzünü değiştirdi ve İsrail’in sonunu hazırladı.

- En kutsal hedef olan Resulullah'ın İsra mucizesinin gerçekleştiği mekanı kurtarmak gayesiyle başlayan Aksa Tufanı Harekatı; Allah’ın yardımıyla durmayacak, zulmü ve düşmanları Mescid-i Aksa’dan ve Resulullah’ın İsra-Miraç mucizesinin gerçekleştiği topraklardan söküp atana kadar devam edecektir.

Bu da Allah’ın izniyle İslam ümmeti tarihinde bir dönüm noktası olacaktır.

-Mücahitlerimiz, daha önce İsrail’in yaşamadığı kadar kayıplar yaşatıyor, askerlerinin beklemediği yerden avlanıyor. Mücahitlerimiz İsrail’in askeri araçlarını havaya uçurmaya devam ediyorlar.

- Görüntülerini yayınladığımız operasyonlarımızın bir kısmı yayınlamadıklarımız ise ondan kat ve kat fazladır.

"BİNLERCE MÜCAHİDİMİZ İSRAİL ASKERLERİNİ EZMEK İÇİN SABIRSIZLANIYOR"

- Binlerce mücahidimiz farklı yerlerde sırasını bekliyor ve İsrail askerlerini ezmek için sabırsızlanıyor. 

- İsrail hükümetinin söyledikleri her şey yalan ve asılsızdır, söylediği ve bilgisini verdiği her konu sadece kendi halkını kandırmak içindir.

- Ey halkım, Allah, bu topraklarda bu düşmana karşı durup savaşmayı bize nasip etti. Bizler bu topraklarda cihat içindeyiz. Allah bizi imtihan ediyor ve sabrederek bu imtihanı yakında geçeceğiz.

- İşgal ordusu kendi esirlerini ve askerlerini bilerek ve isteyerek öldürüyor."

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bin 300'ü çocuk, 8 bin 400'ü kadın olmak üzere 28 bin 775 Filistinli öldürüldü, 68 bin 552 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 235’i karadan işgal sürecinde olmak üzere 572 askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Çatışmalara 24 Kasım 2023'te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 395 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023'ten bu yana yaşanan çatışmalarda 205 Hizbullah mensubu, 11 Emel mensubu, 12 Filistin İslami Cihad Hareketi ve 12 Hamas Hareketi mensubunun yanı sıra 41 Lübnanlı sivil, 1'i asker 2 Lübnan güvenlik görevlisi, 6 İsrailli sivil ve 11 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Ebu Ubeyde Miraç mucizesine vurgu yaparak tüm dünyaya duyurdu: Dönüm noktası olacak! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Gazze Hamas İzzeddin el Kassam Tugayları Savaş soykırım
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.