"Duvara Karşı" yürüyorum demişti, "Karşı" soruşturmasında duvara tosladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "adalet" yürüyüşü hakkında "Duvara karşı yürüyorum" demişti. CHP lideri şimdi ise 'Karşı' soruşturmasında duvara tosladı! CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra çıkardığı Karşı gazetesini ziyaretinden 5 gün sonra Meclis’te yasadışı ses kayıtlarını dinlettiği ortaya çıktı. Tetikçi Eren Erdem ise CHP’ye vekil oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'darbeye teşebbüs' suçunu işlediği" iddiasıyla CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında soruşturma yürütüyor. Bu kapsamda önemli bilgilere ulaşıldı.

FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'te gerçekleştirmeyi düşündüğü ancak yargı darbe girişiminin başarısız olmasının ardından, 26 Aralık 2013'te "karsigazete. com" adını satın alındığı, 9 Şubat 2014'te Karşı gazetesinin yayın hayatına başladığı tespit edildi.

fwefhjwfreggh

FETÖ'nün yasadışı ses kayıtları ve teknik takip fotoğraflarının yayınlamak için kurduğu Karşı'nın Genel Yayın Yönetmenliği'ni Eren Erdem'in yaptığı 20 Şubat 2014'te, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gazetenin Ankara Temsilcisi İlhan Taşçı'yı ziyaret ettiği öğrenildi.

Bu ziyaretten 5 gün sonra da Kılıçdaroğlu'nun kendisine verilen, yasadışı ve montajlanan telefon görüşmesini 25 Şubat 2014'te CHP Meclis Grubu'nda dinlettiği tespit edildi. CHP Milletvekili Erdem hakkında, 'Karşı gazetesi' operasyonu çerçevesinde fezleke hazırlanıp TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilmişti.

Fezlekede, Erdem'in dokunulmazlığının, "Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", gizli kalması gereken bilgileri ifşa ve yayımlama" suçları kapsamında kaldırılması isteniyor.

Kılıçdaroğlu'nun, 17-25 Aralık kumpası sırasında, servis ettiği ses kayıtlarını, FETÖ gazetesi Karşı'ya yaptığı ziyaretten 5 saat sonra dinlettiği ortaya çıktı.

"Duvara Karşı" yürüyorum demişti, "Karşı" soruşturmasında duvara tosladı! ile ilgili etiketler Eren Erdem Kılıçdaroğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.