Dursun Özbek kritik TFF görüşmesi sonrası açıklama yaptı! "Kulüpler Birliği'nin onayımız olmadan yaptığı açıklama her şeyi bitirdi"

Kulüpler Birliği adına Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ve Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç'tan oluşan heyet, Türkiye Futbol Federasyonu'yla görüşme gerçekleştirdi. Seçim tarihini öne çekmek için gerçekleştirilen görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, Kulüpler Birliği'nin yaptığı ve sadece 3 kulübün onay verdiği bildirinin uzlaşma ihtimalini ortadan kaldırdığını söyledi.

Kulüpler Birliği adına Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ve Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç'tan oluşan heyet, Türkiye Futbol Federasyonu'yla görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından federasyondaki seçim tarihine ilişkin konuşan Özbek, TFF'nin ilan edilen tarihi değiştirmek istemediğini söyledi.

Özbek açıklamasında, "Bugün heyet olarak toplantıya geldik. Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildiriyle bu toplantı amaçsız hale geldi. 'Uzlaşma konusunda aynı şekilde düşünüyorduk ama siz bir bildiri yayınlıyorsunuz.' dendi. 18 Temmuz'daki seçim tarihini federasyon değiştirmek istemediğini söyledi." ifadelerini kullandı.

"DİĞER KULÜPLER ONAYLAMADAN YAYINA KONDU"

Dursun Özbek, Kulüpler Birliği'nin yayınladığı bildiriye sadece 3 kulübün onay verdiği belirterek, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak erken seçim yapılmasını ve federasyonun değimesini istemiştik. İmza toplama süreci oldu ve bunu deklare ettik. Bu deklarsyondan sonra federasyon bunu dikkate aldı ve 18 Temmuz'da erken seçim yapılacağını ilan etti. İmza toplama işi amacına ulaştı. Kulüpler Birliği'nde yapılan toplantıda imzayla bu işi çözmektense istişareyle görüşerek çözebilirsek çok daha şık olur Türk futbolu açısından. Son toplantıda bana 'Bir heyet kuralım ve sen de bu heyete başkanlık et.' dendi. Federasyon bugüne randevu verdi. Cuma günü saat 10 gibi Kulüpler Birliği Vakfı sadece 3 kulübün onayladığı bir açıklamayı diğer kulüpler onaylamadan yayına koydu. Bir görüş bildirilmedi diye aradım. Neticede ok yaydan çıkmış oldu." açıklamasında bulundu.

"FIRSAT VARSA BU KAÇTI"

Başkan Dursun Özbek ayrıca şunları söyledi, "Seçim tarihini daha erkene çekmek için bir fırsat varsa bu kaçtı. Bugünkü toplantı amacına ulaşmamıştır. Yeterli imza toplansa da seçim haziran sonuna ya da temmuz başına geliyor. Büyükekşi, 'Biz hazırdık ama bu bildiri olmadı.' dedi. Bazı şeylerin müzakere edilmeden konulması zarar verdi. Kulüpler Birliği'nde herhangi bir adayla ilgili tavır yok. Birisiyle konuşulmuş ya da görüşülmüş bir şey yok."

Dursun Özbek kritik TFF görüşmesi sonrası açıklama yaptı! "Kulüpler Birliği'nin onayımız olmadan yaptığı açıklama her şeyi bitirdi" ile ilgili etiketler Dursun Özbek Mehmet Büyükekşi Türkiye Futbol Federasyonu TFF
GÜNÜN VİDEOSU

Yılmaz Özdil, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun paralı medyası’nı ifşa etti!

Gazeteci Yılmaz Özdil, Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP Genel Merkezi ve CHP’li belediyelerden para verilerek oluşturulan ‘Kılıçdaroğlu medyası’ndan bahsetti.