Dünyanın vicdanını sızlatan görüntü! / VİDEO

Dünya, fotoğrafçı Paul Nicklen’ın sosyal medya hesabından paylaştığı küresel ısınma nedeniyle açlıktan ölen Kutup Ayısı'nı konuşuyor.

Dünya, fotoğrafçı Paul Nicklen’ın sosyal medya hesabından paylaştığı Kutup Ayısı’nın görüntülerini konuşuyor. Küresel ısınma ve buna bağlı olarak kutuplardaki erime nedeniyle yiyecek bulamayan Kutup Ayılar, açlıktan ölüyorlar.

Açlıktan ölmek üzere olan bir Kutup Ayısı’nın son anlarını görüntüleyen fotoğrafçı Nicklen, mesajında, videoyu çeken ekibin gözyaşlarıyla bu videoyu çektiğini belirtti.

“Açlığın neye benzediği de budur. Kas atrofisi. Enerjisiz. Bu yavaş, acı veren bir ölüm” ifadelerini kullanan Nicklen, bilim adamlarının 100 yıl sonra Kutup Ayıları’nın yok olacağı şeklindeki sözlerine dikkat çekti ve “bu şekilde ölmekte olan 25.000 ayığın küresel nüfusunu düşünüyorum” dedi.

Ölmekte olan ayının yaşlı olmadığını da ifade eden Nicklen şöyle devam etti:

“Basit gerçek şu ki, eğer Dünya sıcak olmaya devam ederse, ayıları ve tüm kutup ekosistemlerini kaybedeceğiz. Bu büyük erkek ayı yaşlı değildi ve kesinlikle bu andan sonraki saatler veya günler içinde öldü. Ama çözümler var. Karbon ayak izimizi azaltmalı, doğru gıdayı yemeliyiz, ormanlarımızı kesmeyi bırakmalıyız ve yeryüzünü-evimizi-ilk önce yeryüzüne korumaya başlamalıyız”

Dünyanın vicdanını sızlatan görüntü! / VİDEO ile ilgili etiketler küresel ısınma kutup ayısı paul nicklen
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.