Dünyanın ilk trans mahallesine Papa'dan destek

Arjantin'de bir rahibe, zor durumda olan trans kadınlara yardım için apartman kompleksi kurdu. Arjantin basınının "dünyanın ilk trans mahallesi" diye nitelediği projeye, Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco da destek verdi.

İtalyan basınındaki haberlere göre zor durumdaki trans kadınlara konut projesi, Papa Francesco'yu Buenos Aires başpiskoposu olarak görev yaptığı dönemden tanıyan rahibe Mónica Astorga Cremona tarafından hayata geçirildi.

Mónica Astorga Cremona, fuhuşa zorlanan, iş bulmakta zorlanan trans kadınlara yardım eden Carmelitas Descalzas manastırının baş rahibeliğini yapıyor.Cremona, 40-70 yaşları arasındaki 12 trans kadına konaklama imkanı sunmak amacıyla manastıra ait bir arazide bir apartman kompleksi yaptırdı.

Arjantin basınının "dünyanın ilk trans mahallesi" diye nitelediği projeye, Papa da bir mektupla desteğini bildirdi.

"BENİM İÇİN DUA ETMEYİ UNUTMAYIN"

Rahibe Mónica Astorga Cremona Arjantin haber ajansı Telam'a yaptığı açıklamada, Papa'ya bir e-posta yazarak projeyi anlattığını ve Papa'dan da yanıt geldiğini söyledi.

Papa geçen hafta e-posta ile yolladığı mektubunda, "Sevgili Monica, ilahiyat okuluna gitmeyen ve teoloji çalışmayan Tanrı sana bunun karşılığını bol bol ödeyecektir. Sen ve kızların için dua ediyorum. Siz de benim için dua etmeyi unutmayın" diye yazdı.

Rahibe Cremona, geçmişte de trans kadınlar için yürüttüğü çalışmalara Papa Francesco'dan destek geldiğini anlattı.

Dünyanın ilk trans mahallesine Papa'dan destek ile ilgili etiketler Arjantin Papa Trans mahalle
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...