Dünyanın en zengin insanı Bernard Arnault kimdir? İşte serveti

Dünyanın en zengin insanı Bernard Arnault kimdir? Amazon'un kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengini olma unvanını kaybetti. Fransız iş insanı Bernard Arnault,Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geçerek ilk sıraya yerleşti.Peki Bernard Arnault kimdir?

Dünyanın en zengin insanı Bernard Arnault kimdir? LVMH Ceo'su Bernard Arnault dünyanın yeni en zengin ismi oldu. Jeff Bezos’u geçerek ilk sıraya yükselen Arnault'un yaşamı ise merak konusu oldu. Peki dünyanın en zengin insanı Bernard Arnault kimdir?

Son birkaç yıldır dünyanın en zengini olarak kayıtlara geçen Amazon'un kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengini olma unvanını dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran LVMH'in CEO'su Bernard Arnault'a kaptırdı. Forbes'te yayınlanan habere göre dünyaca ünlü markaları olan LVMH Ceo'su Bernard Arnault dünyanın yeni en zengin ismi oldu.

Son birkaç yıldır online alışveriş platformu Amazon'un sahibi Jeff Bezos dünyanın en zengin insanı oluyordu. Cuma günü itibariyle ise Amazon'un hisselerinin yüzde 0,7 düşmesi ve LVMH'nin hisselerinin aynı oranda artması dünyanın en zengin isminin değişmesine sebep oldu.

Amazon hisselerinde yaşanan gerileme ile 56 yaşındaki Bezos'un kişisel serveti 760 milyon dolar düşerek 115,6 milyar dolar seviyesine geldi. LVMH hisselerinin artması ile de Fransız iş insanı Arnault'un kişisel serveti 1,9 milyar dolar artış gösterdi. Forbes'e göre Arnault'un şu anda ki serveti ise 117 milyar dolar seviyesinde.

BERNARD ARNAULT

Bernard Arnault 5 Mart 1949 tarihinde doğdu.

ŞİRKETLERİ

Arnault yüzde 51 LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), ve Christian Dior SA. Arnault şirketlerin başkanı ve CEO görevlerini üstlenmektedir..

Dünyanın en zengin insanı Bernard Arnault kimdir? İşte serveti ile ilgili etiketler Jeff Bezos Amazon Bernard Arnault