Dünyaca ünlü sanatçı Irene Cara vefat etti

Fame ve Flashdance şarkıcısı Irene Cara, 63 yaşında hayatını kaybetti. Müzik dünyasını yasa boğan haberi, ünlü ismin menajeri Judith Moose duyurdu.

"Flashdance" filminin soundtrack'leriyle hem Grammy'ye hem de Oscar ödülüne hak kazanan ünlü şarkıcı Irene Cara hayatını kaybetti.


ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK

Cara'nın yayıncısı Judith A Moose, Cara'nın ölümünü açıklayan yayıncısı, sanatçının Florida'daki evinde hayata gözlerini yumduğunu, ancak nedeninin "şu anda bilinmediğini" söyledi. Moose, onu "mirası müziği ve filmleriyle sonsuza kadar yaşayacak, güzel yetenekli bir ruh" olarak tanımladı.

Ayrıca Cara'nın öldüğünde gelecek projeler üzerinde çalıştığını ve kendisinin ve şarkıcının menajerinin şimdi bitirmeyi planladığını söyledi.Bayan Moose, Twitter paylaşımında "Bunu isterdi" diye ekledi.

Dünyaca ünlü sanatçı Irene Cara vefat etti

IRENE CARA HAKKINDA


Amerikalı şarkıcı ve aktris, 1980 yapımı Fame filmindeki giriş şarkısı Flashdance ile anılıyordu. What a Feeling ise ona Oscar ve Grammy kazandırdı.

Daha sonra Clint Eastwood ve Tatum O'Neal ile filmlerde rol aldı.

New York şehrinde 1959'da doğan Cara, beş çocuğun en küçüğüydü ve kariyerine İspanyolca yayın yapan bir televizyon kanalında başladı. Babası Porto Rikolu ve annesi Küba-Amerikalıydı.

Çocukken hem İspanyolca hem de İngilizce müzik kaydettikten sonra, bir dizi Broadway müzikalinde rol aldı.

Ancak Cara, Coco Hernandez rolünü üstlenip Fame'in giriş şarkısını söylediğinde 1980'de ünlendi. Performansı ona 1981 Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu adaylığı kazandırdı.

Cara, daha sonra 1983'te gişe rekorları kıran Flashdance filminin giriş şarkısı Flashdance'ın sözlerini yazdı ve söyledi. 1983 gişe rekorları kıran Flashdance'ten What A Feeling ile En İyi Kadın Pop Vokal Performansı dalında Grammy Ödülü ve En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi Ödülü kazandı.

Flashdance, 1983'ün en çok hasılat yapan üçüncü filmi oldu.

 

Dünyaca ünlü sanatçı Irene Cara vefat etti ile ilgili etiketler Irene Cara
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.