Dünyaca ünlü Filistinli rektör Prof. Sufyan Tayah ve ailesi katledildi!

İsrail’in Gazze’de yaptığı inanılmaz soykırım, ara verilmeden devam ediyor. İsrail'in gece Cibaliya beldesine düzenlediği saldırıda, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sufyan Tayah katledilerek öldürüldü. UNESCO ödüllü Profesör Tayah’ın katledilmesine, bütün dünyadan büyük tepkiler yükseliyor.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Dünya, silahsız kadın, çocuk ile yaşlı insanlara, son yılların en acımasız saldırılarını yapan İsrail’in soykırımını seyrediyor.

GAZZE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.TAYAH VE AİLESİ KATLEDİLDİ!

İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den beri yaptığı inanılmaz soykırım, hiç ara verilmeden halen devam ediyor. İsrail'in gece abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki, Cibaliya beldesine düzenlediği saldırıda, dünyayı şoke eden yeni bir kayıp yaşandı. Dünyaca tanınmış bir bilim insanı olan, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sufyan Tayah ile bazı aile fertleri hayatlarını kaybetti.

UNESCO ÖDÜLLÜ REKTÖR PROF. TAYAH’IN EVİ DİREK HEDEF ALINDI!

Meydana gelen saldırıda, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh, büyük oğlu Sufyan ve bazı aile fertleri hayatlarını kaybetti. Bilim dünyasında büyük şok ve üzüntü yaratan saldırının, İsrail savaş uçakları tarafından direkt hedef alındığı tespit edildi.

PROFESÖR SÜFYAN TAYAH KİMDİR?

Filistinli fizik profesörü Sufyan Tayah, hem akademik hem de mesleki alanda Gazze Şeridi'nin önde gelen başarılı doktorları arasında yer alıyordu. Teorik fizik ve uygulamalı matematik alanında profesörlüğe sahip olan Tayeh, 2021'de dünya genelindeki araştırmacılar arasında ilk yüzde 2'lik dilime girmişti. Filistin'de, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Fiziksel, Astrofizik ve Uzay Bilimleri Kürsüsü sahibi olarak atanan Prof. Dr. Tayah, "Genç Arap Bilim Adamları" Abdulhamid Şuman ödülünü kazanmıştı.

BİLİM DÜNYASINDAN BÜYÜK TEPKİ VAR!

Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayah’ın hayatını kaybettiği İsrail saldırısı, dünyada ve Türkiye'de kınandı. Birçok üniversiteden rektörlerin yayımladığı ortak mesajda, 24 Kasım'da yürürlüğe giren "insani ara"nın ardından acımasız, vahşi ve insanlık dışı saldırılarına tekrar başlayan İsrail'in dünyanın gözü önünde sürdürdüğü büyük soykırımının kınandığı ifade edildi.Dünyaca ünlü Filistinli rektör Prof. Sufyan Tayah ve ailesi katledildi!

Dünyaca ünlü Filistinli rektör Prof. Sufyan Tayah ve ailesi katledildi! - Resim : 2

Dünyaca ünlü Filistinli rektör Prof. Sufyan Tayah ve ailesi katledildi! ile ilgili etiketler İsrail Filistin bilim insanı
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.