Dünya Saati etkinliğinde ışıklar, Türkiye için kapatıldı

Her yıl iklim krizine dikkat çekmek için düzenlenen Dünya Saati etkinliğinde bu yıl, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anıldı.

İsviçre merkezli Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından 2007 yılında iklim krizine farkındalık yaratmak için başlatılan ve yıllar içinde giderek yayılan 1 saatliğine ışıkları kapatma etkinliği bugün gerçekleştirilecek.

Dünya Saati olarak adlandırılan ve her yıl mart ayının son cumartesi günü yapılan etkinlik, bu yıl Kahramanmaraş merkezli ve 50 binin üzeri kişinin hayatının kaybettiği depremler için yapılıyor..


Işıklar kapatılarak depremde hayatını kaybedenler anıldı

Türkiye’deki ışıklar 20.30’da deprem felaketinde yaşamını yitirenleri anmak için kapatıldı.

Sultanahmet Camii, Fener Rum Patrikhanesi ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde ışıklar 1 saatliğine kapatıldı.

Galatasaray Spor Kulübü resmi sosyal medya hesabından etkinlikle ilgili, “Her yıl Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen, doğayı koruma ve iklim krizi ile mücadelede farkındalığı artırma adına yapılan ışıkları kapatma etkinliği, bu yıl deprem felaketinde kayıplarımızı anma, deprem bölgesi ile dayanışma ve yeşil iyileşme çerçevesinde gerçekleştirildi" şeklinde paylaşımda bulunuldu.

Dünya Saati'nde ışıklar iklim krizi ve depremde yaşamını yitirenleri anmak için kapandı #8


"Kayıplarımızı anıyoruz"

WWF Türkiye tarafından ilgili web sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kayıplarımızı Anıyoruz, Türkiye’yi Yeşil İyileşme Seferberliğine Çağırıyoruz. Her yıl mart ayının son cumartesi dünya çapında milyonlarca insan, doğa ve insan için ses veriyor.

Dünya Saati'nde ışıklar iklim krizi ve depremde yaşamını yitirenleri anmak için kapandı #10

Bu yıl Dünya Saati’nde depremde yitirdiğimiz kayıplarımızı anıyor, depremde zarar gören bölgelerimizden başlayarak doğayla uyumlu bir gelecek kurma çağrısı yapıyoruz.

Dünya Saati etkinliğinde ışıklar, Türkiye için kapatıldı ile ilgili etiketler deprem Türkiye
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.