Dört büyüklerden depremzedeler için yardım kampanyası!

Süper Toto Süper Lig ekipleri Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor deprem bölgelerinde etkilenen vatandaşlar için yardım çalışmalarına başladığını duyurdu.

Türkiye güne kötü haberle uyandı. Sabaha karşı 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilde de hissedilen 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu kötü haberin ardından Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ve kulüpler de geçmiş olsun paylaşımlarında bulundu.

Süper Toto Süper Lig ekipleri Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor deprem bölgelerinde etkilenen vatandaşlar için yardım çalışmalarına başladığını duyurdu.

GALATASARAY, DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIĞINI ŞÖYLE BELİRTTİ:

"Galatasaray Spor Kulübü olarak merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen depremle ilgili gelişmeleri üzülerek takip etmekteyiz. AFAD iş birliğinde resmi derneklerimiz, spor okullarımız ve taraftar grubumuz vasıtasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Taçspor Tesisleri'nde toplanacak yardımlar ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılacaktır. Tüm sporseverlerin desteğini bekliyoruz."

Beşiktaş, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen depremzedeler için yardım kampanyası düzenleyeceğini şöyle duyurdu:

"Kulübümüz, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere yardım kampanyası düzenleyecektir. Düzenlenecek yardım kampanyasıyla ilgili detaylar önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."

Fenerbahçe, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından yardım için çalışmalara başlandığını şöyle açıkladı:

"Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa ile birlikte birçok ilimizde hissedilen ve tüm Türkiye'yi hüzne boğan deprem felaketi sonrasında Kulübümüz adımlar atmak için hazırlanıyor. Türkiye'nin en büyük 'Sivil Toplum Kuruluşu' olarak bugüne kadar ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanan milli felaket karşısında en faydalı adımı atmak için çalışmalara ivedilikle başladık. Yapılacak görüşmeler neticesinde belirleyeceğimiz eylem planıyla afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz."

Trabzonspor'da deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için yardım beklediklerini belirterek şunları kaydetti:

"Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yardımlarınızı bekliyoruz. İhtiyaç listesindeki yardım malzemelerini Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezine teslim edebilirsiniz."

Dört büyüklerden depremzedeler için yardım kampanyası! ile ilgili etiketler Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş Trabzonspor deprem Süper Lig Spor Toto Süper Lig