'Dolandırıldım' diyen Necla Nazır'a mahkemeden kötü haber

İstanbul Emirgan’da bulunan evini satışa çıkaran 65 yaşındaki sinema oyuncusu var şarkıcı Necla Nazır, 3 milyon dolar istediği evi üzerinden bilgilerini kullanarak sahte sözleşme hazırlayan ve bu şekilde kendisini dolandırmaya çalışan emlakçıdan şikayetçi oldu. Nazır, sahte olduğunu ileri sürdüğü belgeyi savcılığa teslim etmeyince, dosya takipsizlik kararıyla kapandı.

Ferdi Tayfur'un eski eşi ve oyuncu Necla Nazır, İstanbul Emirgan'da bulunan evini satışa çıkardı. Nazır 3 milyon dolar istediği evi üzerinden bilgilerini kullanarak sahte sözleşme hazırlayan Şahin T. isimli bir emlakçının olduğunu ileri sürerek savcılığa başvurdu.

'Dolandırıldım' diyen Necla Nazır'a mahkemeden kötü haber


İLAN VERMEDEN 3 MİLYON LİRAYA EVİNİ SATIŞA ÇIKARDI

Nazır, şüphelinin evi 4 milyon liraya satıyormuş gibi göstermeye çalıştığını iddia ederek şikayetçi oldu. Ünlü ismin suç duyurusunun ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Nazır, Emirgan'daki ikametini 3 milyon dolar karşılığında satışa çıkardığını ancak ilan vermediğini sadece aile dostu emlakçı Aziz Doğan'dan yardım istediğini anlattı:

"Arkadaşım Aziz Doğan beni arayarak evime müşteri çıktığını ve eve bakmak istediklerini söyledi. Daha sonra evime emlakçı ve beraberindeki 4-5 kişi daha bakmak için geldi. Biri 'Tamam artık, ben bu evi satın alıyorum' ifadelerini kullandı. Aziz Doğan'a kapora işleriyle ilgilenmesini söyledim. Bu olaydan sonra akrabamız beni aradı ve evin 4 milyon liraya satılacağını, benim de satacak olan şahısta vekaletim, sözleşmem olduğunu söyledi."

'Dolandırıldım' diyen Necla Nazır'a mahkemeden kötü haber

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Nazır sonrasında Aziz Doğan'ın evin satışı için bilgilerini Şahin T. isimli emlakçıya gönderdiğini belirterek hazırlanan evrakta adının 'Nejla Nazır' olarak yazılmasının da sahtekarlık olduğuna işaret ederek, "Benim bilgim yok, kimseyle de sözleşme yapmadım" dedi. İfadesi alınan Şahin T. iddiaları reddederek, "Ben cep telefonu uygulamasıyla belgeyi gönderdim. Benden yardım istemişlerdi. Kimseyi dolandırmadım" diyerek kendini savundu. Savcılık, Necla Nazır'ın iddia edilen belgenin aslını sunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

'Dolandırıldım' diyen Necla Nazır'a mahkemeden kötü haber ile ilgili etiketler Ferdi Tayfur necla nazır İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Aziz Doğan