Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti! Vatandaşı iş ilanlarıyla kandırıyorlar!

Trabzon'da ortaya çıkan dolandırıcılık yöntemi duyanları şoke etti. Bir vatandaş internet üzerinden gördüğü iş ilanı için iletişime geçtiği vatandaşlara banka hesabı doğrulaması adı altında 3 TL para gönderip şahıslara ulaşamayınca dolandırıldığını fark ederek şikayetçi oldu.

Trabzon'da yaşayan G.Ö. adlı bir bayan internet üzerinde bir iş ilanına rastladı. İlanı veren şahıslarla telefonla iletişime geçen G.Ö. kendisinden banka hesabı numarası doğrulaması adı altında 3 TL para talep edilince kişisel banka hesabından şüpheli şahıslara 3 TL havale işlemi gerçekleştirdi.

GERÇEĞİ ANLAYINCA ŞİKAYETÇİ OLDU

Daha sonra iş ilanının detayları için aradığı şahıslara ulaşamayan G.Ö, internet üzerinden verilen iş ilanının dolandırıcılık amacı taşıdığını anlayarak şüpheliler hakkında şikayetçi oldu.

MAĞDUR SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Öte yandan adli kaynaklar internet üzerinden iş ilanı adı altında verilen reklamlarla banka hesabı doğrulaması adı altında 1-3 TL gibi sembolik rakamların talep edildiğini ve bu şekilde dolandırıcılık mağduru vatandaş sayısının günden güne arttığını ifade ettiler.

Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti! Vatandaşı iş ilanlarıyla kandırıyorlar! ile ilgili etiketler Trabzon Dolandırıcı iş ilanı tuzak
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.