Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti: Hane başına 1.150 TL destek! Detaylar belli oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hayata geçirilen doğalgaz desteği başvurularının ne kadar olacağı açıklandı. Toplam 4 milyon haneye doğrudan destek ödemesi yapılacak. Bakan Derya Yanık, doğalgaz desteği ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin detayları da paylaştı. İşte doğalgaz desteği ayrıntıları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hayata geçirilen doğalgaz desteği ile ilgili merak edilen detaylar cevaplarını buldu.

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardımları kapsamında hane başına yıllık 450 - 1150 TL arası bir destek sağlayacaklarını belirterek, "Bu ödemeleri mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz" dedi.

 

DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakan Yanık, geçtiğimiz günlerde ısınma yardımına doğalgaz yardımının da ekleneceğini açıklayarak, doğalgaz desteğinde başvuruların şubatın ikinci yarısından itibaren, ödemelerin ise martın ikinci haftasından sonra başlayacağı bilgisi vermişti. Bir grup muhabirle bir araya gelen Yanık, doğal gaz desteğinin detaylarını açıkladı.

DOĞALGAZ DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULACAK?

Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yardımlar, hak sahipliği alan kişinin PTT kartına destek ödemesini olarak yatırılacak. Kişi faturasını götürerek, PTT'deki hakkıyla ödemesini geri alabilecek.

 

HANE BAŞINA 450 LİRAYLA 1.150 LİRA ARASI DESTEK

Yanık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışmalarda sona gelindiğini söyleyerek, "Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına yıllık 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından fazla bir hane sayısı bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz" diye konuştu.

"NAFAKADA YENİ BİR DÜZENLEMEYE KAPI ARALAMALIYIZ"

Yanık, gündemde yerini koruyan nafaka düzenlemesine ilişkin henüz verilmiş bir kararın olmadığını aktararak, "Biz, aile, öbür tarafta özelde de kadının sosyal, siyasal, ekonomik haklarını, statüsünü çalışan, kişi haklarını takip eden, geliştirmeye uğraşan bir bakanlığız. Bu denge ve bütün içerisinde ne ailenin zarar göreceği ne de kadınların edindikleri müktesep haklarını kaybedecekleri, yeni bir düzenlemeye kapı aralamalıyız" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti: Hane başına 1.150 TL destek! Detaylar belli oldu... ile ilgili etiketler Ödeme Para doğalgaz destek yardım kaç tl nasıl ne zaman
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.