Doğal gaz fiyatlarına zam geldi

EPDK, elektrik fiyatlarına yüzde 15'lik zam yapıldığını duyurmuştu. BOTAŞ da doğal gazda temmuz ayı için konut abonelerinin tarifesine yüzde 12, sanayi grubu tarifesine yüzde 20 ve elektrik üretim santrallerinin tarifesine de yüzde 20,2 zam yapıldığını açıkladı.

EPDK'nın yüzde 15'lik elektrik zammı duyurusundan sonra, doğal gazda temmuz ayı için konut abonelerinin tarifesine yüzde 12, sanayi grubu tarifesine yüzde 20 ve elektrik üretim santrallerinin tarifesine de yüzde 20,2 zam yapıldı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), 1 Temmuz'dan itibaren uygulanacak doğal gaz zam oranlarını açıkladı.

BOTAŞ'ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, haziranda geçerli olan tarifeye göre yüzde 12 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1488 lira olurken, sanayi aboneleri için bu miktar yüzde 20 artışla 1783 lira 354 kuruşa yükseldi.

Elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ise yüzde 20,2 artarak 2060 lira oldu. Doğal gazda fiyat tarifelerinin aylık olarak hesaplandığı belirtildi.

 

Doğal gaz fiyatlarına zam geldi ile ilgili etiketler doğal gaz zam BOTAŞ
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...