Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü.

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

17 KÖYDE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ YARALANDI

Yangına müdahale için Diyarbakır ve Mardin'den AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

17 köyü etkisi altına alan anız yangını nedeniyle çok sayıda vatandaş yaralandı. Hastaneye kaldırılan vatandaşların sağlık durumları henüz bilinmiyor.

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var - Resim : 2

DİYARBAKIR VALİSİ SU: MAALESEF 2 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ 

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yangının anızdan kaynaklı çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

"Otlar ve anız birlikte yanarak çok geniş alana yayılmış. Maalesef 2 vatandaşımız da bu yangın içerisinde kalarak hayatını kaybetti. Şu anda tüm ekiplerimiz yangın söndürme çalışmalarına devam ediyor. Ben de alandayım. Jandarma Komutanımız, kaymakamız, ekiplerimiz hepimiz alandayız. Şu anda söndürme çalışmalarını koordine içerisinde yürütüyoruz."

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var - Resim : 3

SİİRT'TE DE YANGIN ÇIKTI

Diyarbakır'daki korkunç yangına müdahale sürerken bir yangın haberi de Siirt'ten geldi. Siirt'in Kezer Çayı mevkisinde çıkan büyük anız yangını söndürülmeye çalışılıyor.

Kezer Çayı mevkisinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü.

İhbar üzerine bölgeye, 112 Acil Sağlık, AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Ekipler yangına müdahale ediyor.

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var ile ilgili etiketler Diyarbakır Çınar Mardin Mazıdağı Yangın Siirt

Sitene Ekle