Diyarbakır Mardin arasında 5 kişinin öldüğü yangınla ilgili soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. İşte detaylar...

Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen ve ilk belirlemelere göre beş kişinin yaşamını yitirdiği anız yangınıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Mardin arasında 5 kişinin öldüğü yangınla ilgili soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığını duyurdu. 

Yılmaz Tunç, şu ifadeleri kullandı: 

"Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Diyarbakır Mardin arasında 5 kişinin öldüğü yangınla ilgili soruşturma başlatıldı ile ilgili etiketler Diyarbakır Mardin Orman Yangını
GÜNÜN VİDEOSU

Terastan düşen ve cama tutunarak kurtulan genç yaşananları anlattı

Artvin'de terasta fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşerken son anda tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kalan genç, yaşadığı korku dolu anları anlattı.