Dışişleri'nden Ukrayna savaşının ikinci yıl dönümünde dikkat çeken mesaj! "Çabalarımızı devam ettireceğiz"

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna savaşının ikinci yıl dönümünde, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Yayımlanan mesajda, "Ukrayna’nın bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğü temelinde, adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasına yönelik çabalarımızı devam ettireceğiz." ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna savaşının ikinci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Ukrayna’daki savaş ikinci yılını geride bırakırken, çatışmaların Ukrayna üzerindeki yıkıcı etkisi büyümekte, bölgesel ve küresel düzeydeki olumsuz sonuçları derinleşmektedir.

Diplomatik süreci yeniden canlandırmaya imkan verecek koşulların en nihayetinde ortaya çıkacağına inanıyoruz. Bu anlayışla, taraflara gerekli telkinlerimizi sürdürüyoruz.

Ukrayna’nın bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğü temelinde, adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasına yönelik çabalarımızı devam ettireceğiz.

Dışişleri'nden Ukrayna savaşının ikinci yıl dönümünde dikkat çeken mesaj! "Çabalarımızı devam ettireceğiz"

 

 

Dışişleri'nden Ukrayna savaşının ikinci yıl dönümünde dikkat çeken mesaj! "Çabalarımızı devam ettireceğiz" ile ilgili etiketler Ukrayna Rusya Dışişleri Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.