Dışişleri, ASALA kurbanı şehitleri andı

Dışişleri Bakanlığı "Ermeni terörünün şehit ettiği mesai arkadaşlarımızı unutmadık, unutmayacağız. Rahat uyusunlar, hiçbir yalana ve baskıya boyun eğmeyeceğiz" açıklamasında bulundu. Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Ermeni terörü saldırılarında hayatını kaybeden diplomatların isimlerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığının Twitter adresinde, Ermeni terörü saldırılarında hayatını kaybeden diplomatların isimleri paylaşıldı.

Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

"Yalanlar sadece tarihi çarpıtmıyor, masum canları da alıyor. Ermeni terörünün şehit ettiği mesai arkadaşlarımızı unutmadık, asla unutmayacağız. Rahat uyusunlar, hiçbir yalana ve baskıya boyun eğmeyeceğiz."

"UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ"

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da ASALA terör örgütünün şehit ettiği diplomatları ve tüm şehitleri andı.

Kıran, mesajında "Unutmadık, unutmayacağız! 1915 olayları ile ilgili tarihi gerçeklerden uzak siyasi çarpıtmalar yapmaya çalışanlar, ne sözde soykırım iftiralarını kabul ettirebilir, ne de ASALA terörünü unutturabilir. Şehit diplomatlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz." dedi.

Dışişleri, ASALA kurbanı şehitleri andı ile ilgili etiketler Dışişleri Bakanlığı Ermeni terör ASALA
GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.