Diriliş Ertuğrul dizisine Sare Davutoğlu dokunuşu

Diriliş Ertuğrul'un son bölümüne Halime Sultan'ın doğum sahnesi damga vurdu. Normal doğumun yaygınlaştırılması için proje yürüten Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği ile (KASAV) bağlantıya geçen dizinin yapımcıları, doğum sahnesi için profesyonel bir ebenin yer almasını istedi.

Dizide, Ertuğrul Bey'in ilk çocuğu Gündüzalp Bey'in doğum sahnesinde 17 yıllık ebe olan ve 2011 yılından bu yana da doğum koçluğu yapan Elif Polat Demiröz rol aldı. Demiröz, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kadın doğum doktoru olan eşi Sare Davutoğlu'nun ekibinde yer alıyor.

Demiröz, normal doğumun kolaylığı noktasında ailelere eğitim veriyor. Sezeryanın bir doğum yöntemine dönüşmesinden şikayet eden Demiröz, normal doğumun kadın sağlığı açısından son derece faydalı olduğuna işaret ederek, Dizideki doğum sahnesiyle, aslında ne kadar kolay olduğunu göstermeye çalıştık dedi. Normal doğumun vahşice olarak lense edilmesinden rahatsız olan Demiröz, Oluşturulan bu algı hiç doğru değil. Doğum kadının doğasında olan, aslında kadın için son derece de faydalı bir durum diye konuştu.

Diriliş Ertuğrul dizisine Sare Davutoğlu dokunuşu ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.