"Dik duran Arap, ruhunu Batı'ya satmış Türk'e bedeldir”

BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Akit gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Canıtatlı’ya konuştu. Ethem Sancak, "Biz kavmiyet bakışı ile bakmıyoruz olaylara...Ümmet gözüyle bakıyoruz. Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir." diye konuştu

Sakarya Arifiye'deki askeri tank palet fabrikasının işletmesini 25 yıllığına alan BMC'nin patronu Ethem Sancak, Akit gazetesine konuştu.

Hayata ve ekonomik sisteme bakışından, Katarlılarla ortaklığına yönelik eleştirilere kadara önemli başlıklarda açıklamalar yapan Sancak, "ümmet" vurgusu yaparak, "Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir. İstanbul’da öldürülen Kaşıkçı mı muhterem adamdı yoksa Can Dündar mı? " ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamalar;

Ben bu toprakların çocuğuyum. Gelecek neslime miras bırakmak için değil. Sonuçta para Allah’ındır çünkü. Ben buna inanıyorum. Sosyalizmde ve kapitalizmde böyle değil. “Sosyalizmde mal bütün halkındır” derdik. Kapitalizmde ise ‘Mal benimdir’ ilkesi geçerli. Bir nüans farkı var sonuçta. Bu fikirden hareketle, ben bugüne kadar kapitalist olamadım. ‘Mal benimdir’ de demedim. Torunuma miras bırakayım diye bir hesabım da olmadı. Ben sadece ve sadece servetimle ülkeme nasıl faydalı olabilirim diye gayret ediyorum. Servetim benim değil bizi yaradanındır.

Katar’ın da savunma sanayii konusunda projeleri vardı. Bir araya geldik ve süreci başlattık. Bu kapsamda ümmete hizmet edecek bir şirket kurmak için çaba gösterdik. Stratejik yönden baktığımızda çoğunluğun bizde olması gerekiyordu. Öyle de yaptık.(Yüzde 51) Bana ait olan hisseyi de ikiye böldük. Ben ortaklığın güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Beşere yaraşan da ortaklıktır. Müslümanlar ortaklığı sever. Ortağı olmayan tek güç bizleri yaradandır.

"BİR ARAP, RUHUNU BATIYA SATMIŞ OLAN 50 TÜRK’E BEDELDİR"

Biz milletten çok ümmetin şirketiyiz. Mesela Ömer Muhtar Libyalı olmasına rağmen İslam ümmetinin bayraktarı idi. Selahaddin ise Şarkın sevgili sultanı olarak anılır. Horasanlı Ebu Müslüm Türkmen idi. Biz kavmiyet bakışı ile bakmıyoruz olaylara...Ümmet gözüyle bakıyoruz. Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir. Düşünün ki, ‘Ben Türküm diyen birisi kalkıp ajanlık yapıyor, ülkesini satıyor. Şimdi bir misal verelim. İstanbul’da öldürülen Cemal Kaşıkçı mı muhterem adamdı yoksa Can Dündar mı? Birisi istibdada karşı başını verdi, diğeri ise aşağılık bir şekilde Almanlara sığındı.

 

 

"Dik duran Arap, ruhunu Batı'ya satmış Türk'e bedeldir” ile ilgili etiketler Cemal Kaşıkçı BMC
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.