Didim'de yangına su taşıyan uçak Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı ve batmaya başladı! Bakan Yumaklı'dan açıklama: 3 personel kurtarıldı

Aydın'ın Didim ilçesinde makilikte çıkan orman yangınına müdahale eden bir uçak saat 16.30 sıralarında Bafa Gölü'nden su aldığı sırada burun kısmı suya battı. İhbar üzerine ekipler kurtarma çalışması başlattı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, uçaktaki 3 personelin sağlıklı şekilde kurtarıldığını duyurdu.

Aydın'ın Didim ilçesinde makilik alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Akyeniköy Mahallesi Dalyan mevkisindeki makilik alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü ile Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahalede bulunuyor.

YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI SERT İNİŞ YAPTI

Muğla’da devam eden orman yangınlarına havadan müdahale eden THK’ya ait yangın söndürme uçağı, su aldığı Bafa Gölü'ne sert iniş yaptı.

Su üstünde asılı kalan uçaktaki pilot ve diğer personelin kurtarılması için bölgeye çok sayıda AFAD, UMKE ekipleri gönderildi.

BAKAN YUMAKLI: 3 PERSONEL KURTARILDI

X hesabından açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı şu ifadeleri kullandı:

"Aydın Didim’de meydana gelen orman yangınına müdahale etmek için çalışmalarını yürüten Orman Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan Türk Hava Kurumu’na ait CL-215 tipi yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’nde henüz bilinmeyen nedenle kırıma uğramıştır. 

Uçakta görev yapan üç personelimiz sağlıklı şekilde kurtarılmıştır. 

Fedakâr mürettabatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, orman yangınlarıyla mücadele eden Orman Teşkilatımıza, destek veren bütün kurumlarımıza ve personellerine teşekkür ediyorum."

Didim'de yangına su taşıyan uçak Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı ve batmaya başladı! Bakan Yumaklı'dan açıklama: 3 personel kurtarıldı ile ilgili etiketler Didim