DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! 2022 DGS ek tercih sorgulama ekranı

Dikey Geçiş Sınavında herhangi bir üniversiteye yerleşemeyenlerin 4- 11 Ekim arasında yapmış oldukları ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. İşte 2022 DGS ek tercih sorgulama ekranı

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Dikey Geçiş Sınavında yerleşen öğrenciler öğrenimine tercih ettikleri bölümden devam edecekler. Ek tercih sonucumu nerden görebilirim? Kayıtlar ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! 2022 DGS ek tercih sorgulama ekranı

ÖSYM'den yapılan açıklamada "04 - 10 Ekim 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 17 Ekim 2022 tarihinde 10.00’dan itibaren https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler." denildi.

DGS EK TERCİH SORGULAMA EKRANI

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinde T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini girerek erişebilirler. Sonuçlar bugün saat 10.00 itibariyle erişime açılmıştır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler, yerleştikleri üniversiteye ne zaman kayıt yaptıracaklarını, öğrenime ne zaman başlayacaklarını merak ediyor.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 19 - 24 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak.

 

 

DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! 2022 DGS ek tercih sorgulama ekranı ile ilgili etiketler dgs dgs ek tercih
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.