Devlet Başkanı Mahmud Abbas atadı, Filistin'in yeni Başbakanı belli oldu!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, eski Başbakan Yardımcısı ve Filistin Yatırım Fonu Başkanı Muhammed Mustafa'yı yeni Başbakan olarak atadı.

Filistin Devlet Başkanlığı kararına göre Mahmud Abbas, Filistin Yatırım Fonu Başkanı Muhammed Mustafa'yı yeni hükümeti kurmakla görevlendirdi.

Devlet Başkanı Mahmud Abbas atadı, Filistin'in yeni Başbakanı belli oldu!

FİLİSTİN YATIRIM FONU BAŞKANI, FİLİSTİN'İN YENİ BAŞBAKANI OLDU

Filistin Başbakanı olarak atanan Mustafa, Dünya Bankası'nda ve başta Filistin Yatırım Fonu olmak üzere Filistin yönetimindeki kurumlarda çeşitli görevlerde bulunan bir isim.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, 26 Şubat'ta Başbakan Muhammed Iştiyye hükümetinin istifasını kabul etmişti.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen haftalık kabine toplantısında Devlet Başkanı Abbas'a istifasını sunduğunu duyuran Iştiyye, "Karar, Filistin davası ve siyasi rejimimizin karşılaştığı benzeri görülmemiş şiddetli saldırıların yanı sıra Gazze'de halkımıza karşı uygulanan zorla aç bırakma, göçe zorlama gibi soykırım suçlarının gölgesinde alındı." demişti.

Devlet Başkanı Mahmud Abbas atadı, Filistin'in yeni Başbakanı belli oldu! ile ilgili etiketler Filistin Mahmud Abbas
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.