Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı görevden alındı! 3 ilçe başkanlığına kilit vuruldu

Türkiye 31 Mart 2024 seçimlerine giderken siyaset arenası hareketlendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün görevden alındığını açıkladı. Yalçın, 3 MHP ilçe başkanlığının da kapatıldığını duyurdu.

Türkiye 31 Mart 2024'te Mahalli İdareler Seçimleri için sandık başına gidecek. Seçimler öncesi aday belirleme de artık siyasi partiler son düzlüğe girdi. Seçimler öncesi ittifak ve işbirliği görüşmeleri sürüyor.

Cumhur İttifakı, MHP ve AK Parti işbirliğinde anlaştı. Buna rağmen Millet İttifakı resmen dağıldı. Cumhur İttifakı bileşeni MHP'de sürpriz bir gelişme yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın X hesabından MHP Genel Merkezi'nin aldığı kararları duyurdu.

Bu kapsamda daha önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün görevden alındığını açıkladı. Adana'nın 3 ilçesinde MHP'nin parti teşkilatları kapatıldı.

Yalçın X hesabından alınan kararları şu şekilde duyurdu:

''Yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri nedeniyle Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılmıştır. Aynı gerekçeyle, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, başdanışmanlık görevinden alınmış olup, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Kamuoyuna duyurulur.'' 

Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı görevden alındı! 3 ilçe başkanlığına kilit vuruldu ile ilgili etiketler MHP Devlet Bahçeli
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.